Atgal
Tarp geriausių fotografų pasaulyje – lietuvė Dovilė Dagienė

Balandžio 23 d. : Didžiausio pasaulyje fotografijos konkurso 2015 Sony World Photography Awards, garbės komisija šiandien apdovanojo Lietuvos fotografę Dovilę Dagienę 2-a vieta profesionalų konkurse gyvenimo būdo kategorijoje.

Dovilės Dagienės - fotografės, dėstytojos, kuri gyvena ir dirba Vilniuje, fotografijų serija “Berniukas su lazda” buvo atrinkta iš daugiau kaip 87,000 paraiškų pateiktų profesionalų kategorijos konkursui. Anksčiau, 2012 metais fotografė buvo nominuota apdovanojimams mėgėjų kategorijoje. 


Apdovanojimas buvo įteiktas iškilmingoje 2015 Sony World Photography apdovanojimų ceremonijoje surengtoje Londone, kuriame dalyvavo ir pati fotografė.

Kaip antros vietos laimėtojos D. Dagienės fotografijų serija bus eksponuojama  legendiniame Somerset House meno centre Londone rengiamoje 2015 Sony World Photography Awards parodoje. Fotografijos taip pat bus publikuojamos 2015 metų Sony World Photography Awards knygoje.

Profesionalų konkurso gyvenimo būdo kategorijos nugalėtoju paskelbtas Kinų tautybės fotografas Li Fan, trečia vieta apdovanotas Rusijos fotografas Ramil Gilvanov.

Aštuntus metus rengiami Sony World Photography Awards, kasmet pristato geriausius viso žanrų spektro šiandieninius pasaulio fotografus. Konkursas atviras įvarių gebėjimų fotografams yra autoritetingas balsas fotografjos pasaulyje, pritraukiantis tiek naujus talentus, tiek pasaulyje jau pripažintus profesionalus.


Fotografė ir finalinė serija
Kalbėdma apie seriją “Berniukas su lazda” D. Dagienė sako: “Šis darbas, kaip ir dauguma prasidėjo, nuo asmeninės patirties. Vieną vasarą, prieš mano gimtadienį, šeimyna ėmė klausinėti, ko norėčiau dovanų. Tuos pokalbius nugirdęs vaikas ir pats labai susirūpino, ką man padovanoti. Pamenu, kalbėjom apie daiktus, kurių mums nereikia, pigius blizgučius ir širdžiai mielas dovanas. Ir tuomet mano herojus apsisprendė, kad padovanos lazdeles. kurias rinkdavo mūsų ilgų pasivaikčiojimų metu.
Tai buvo viena iš pačių nuostabiausių dovanų, kokią esu gavusi – 25 lazdelių kolekcija.
Vėliau pastebėjau, kaip dažnai mano fotografijose atsiranda vaikas su lazdele rankoje. Pamačiau, jog tokių kaip mano serijos herojų pilni parkai, miesto gatvės – tai, ko gero, fundamentaliausias pasaulio pažinimo įrankis vaiko rankoje.”


Citatos
Kalbėdama apie savo sėkmę D. Dagienė komentuoja: “Šis įvertinimas – tai tam tikras pasitikrinimas, viena kūrybinio kelio stotelė, kurioje išlipi apsidairyti, ar esi teisingame kelyje.
Nuostabu, kai tavo darbas pastebimas tarp gausybės kitų puikių pretendentų, fotografijos pasaulio profesionalų.”


Fotografijos bus eksponuojamos legendiniame Somerset House meno centre Londone, Balandžio 24 d. – Gegužės 10 d.
Pagrindinio Auksinės diagragmos (L’Iris D’Or) prizo, Sony World Photography Awards Metų fotografo titulo laimėtojas, taip pat profesionalų, mėgėjų , jaunimo ir studentų kategorijų nugalėtojai skelbiami www.worldphoto.org
Fotografijos pasiekiamos per press.worldphoto.org arba Image.net 
Kitos naujienos
SELECT count(*) FROM am_stat_ip WHERE ip='ec2-54-166-152-187.compute-1.amazonaws.com' AND year_='2018' and month_=3
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired

Warning: mysql_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/vwww/www.photography.lt/data/db_sql/db_mysql.php on line 74
INSERT INTO am_stat_ip (ip, country,visits, hits, year_, month_) VALUES ('ec2-54-166-152-187.compute-1.amazonaws.com','com', '1', '1', 2018, 3)
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired