Atgal
Valentino Juraičio fotografijos paroda ,,Fotoforum 2015”

 Fotografijų rodymas  įgyja naujas  susitikimų su žiūrovais formas. Jau įprasta, kad paroda galerijoje, viena patraukliausių -  suteikianti galimybę ramiai, betarpiškai tyloje   susipažinti su kūriniu. Tačiau vis labiau skubančiame pasaulyje   atsiranda ir naujų galimybių rodyti fotografiją komercinėse erdvėse, miestų aikštėse, gatvėse.
Viename  didžiausių  Rytų Europoje  parodų centre CROCUS EXPO  Maskvoje  renginyje mugėje ,,Fotoforum 2015” greta su  kitais šešiais  autoriais  buvo eksponuojama Valentino Juraičio fotografijų paroda ,,Plikomis akimis”. 


   
Šios parodos  buvo skirtos  kasmetinės mugės  foto -video-audio  ir buitinės technikos  lankytojams. Mugė  veikė balandžio 9-12 dienomis Maskvoje, ją aplankė per 127 tūkst.  pirkėjų, verslininkų.
Rengėjai, siekdami  praturtinti  renginį ir pritraukti kuo daugiau lankytojų,  pasirinko gana skirtingus autorius, sukūrė
gana  įvairialypį ir  spalvingą  pasaulio matymą ir  koloritą.


V. Juraičio fotografijos


Amerikietis Jordanas Materas (Jordan Matter) rodė  fotografijų seriją  ,,Šokėjai  šalia mūsų” ("Dancers among us") šis projektas nuolat papildomas naujais kūriniais ir tapo bestseleriu žurnaluose, leidiniuose, internetinėse erdvėse. 

Vienas žymiausių šiuolaikinių Argentinos fotografų Marcos Lopes rodė seriją  ,,Pop Latino”.Tai radikalus dokumentalizmas, teatralinė režisūra, reklamos motyvai ir cirko elementai. Šio autoriaus kūrybos stilistika jau įgijo ,,pop latino” lotynų amerikiečių  pop-arto vardą.

Uzbekų fotografė Umida Achmedova, pastaruoju metu pasireiškianti ir kaip kino filmuotoja, rodė seriją ,,Vestuvės Ferganoje” ("Wedding in Fergana"). Savo darbuose autorė tiria ir atskleidžia kasdieninį uzbekų bendruomenių ir šeimų gyvenimą, susiduriantį su daugybe problemų, kai norisi išsaugoti ir tradicijas, ir prisitaikyti prie veržlių šiandienos pokyčių.

Rusų keliautojas ir fotografas Dmitrijus  Šatrovas buvo akredituotas fotografu kalnų ekspedicijose į Koldirjerus, Himalaljus, Pamyrą, Tianšanį ir Kaukazą. Sukūrė serijas, kurios saugomos įvairiose privačiose kolekcijose. Serijoje ,,Nuo Momplano iki Tibeto”( ,,From Momblan to Tibet”) - stebuklinga Mirusiųjų jūros druskų faktūra ir Rericho spalvos Manosarovaro ežere...

Serijoje ,,Šalies  audinys” (“The country,s fabric”) Denisas Siniakovas rodė įvairiaspalvius Rusijos platybių
klodus, šiaurės egzotiką, gamtos grožį, nykstančią Sibiro  regionų etnografiją. Autorius teigia, kad šalies audinys turi būti išaustas siekiant harmonijos iš mūsų poelgių, sugebėjimų, amatų, gamybos ir brangių širdžiai vietų… 

Valentinas Juraitis, žinomas kaip industrijos, etnografijos fotografas, šioje parodoje pristatomas projekto pavadinimu ,,Plikomis akimis”( ,,With opened eyes”), kuri sudaryta pagal to paties pavadinimo autoriaus fotoalbumą. Ši lietuvio paroda skyrėsi nuo kitų mugėje pristatomų ir tuo, kad buvo nespalvota. Autoriaus kūryba buvo susidomėta tarptautinėje mugėje ,,Photokina 2014”, įvykusioje pernai ,,Koelnmesse”parodų centre, o ši paroda yra veiklos tąsa.


,,Vyzdžio” inf.


V. Juraičio fotografijos

 
Kitos naujienos