Atgal
Vito Luckaus retrospektyvinė fotografijos paroda „Siūlau naują pasaulį“ Klaipėdoje

Balandžio 25 d., šeštadienį, 17 val., Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro parodų rūmuose atidaroma unikalaus lietuvių fotomenininko Vito Luckaus retrospektyvinė fotografijos paroda „Siūlau naują pasaulį“. Atidaryme dalyvauja parodos kuratorė Margarita Matulytė, Nacionalinės dailės galerijos vadovė Lolita Jablonskienė. 18 val. Dokumentinio filmo „Meistras ir Tatjana“ peržiūra. Filmą pristato scenarijaus autorė ir režisierė Giedrė Žickytė.

Paroda „Siūlau naują pasaulį“ yra išskirtinis įvykis Lietuvos moderniosios dailės ir fotografijos parodų kontekste: plati, visapusiška unikalaus lietuvių fotomenininko kūrybos panorama Klaipėdoje pristatoma pirmą kartą. Dauguma kūrinių tik po dvidešimties metų sugrįžo į Lietuvą iš Jungtinių Amerikos Valstijų, kur yra saugomas fotografo archyvas.

Vitas Luckus (1943–1987) – vienas reikšmingiausių XX a. II p. Lietuvos fotografijos meno kūrėjų, nutiesęs tiltą tarp tradicijos ir avangardo, tarp modernizmo ir postmodernizmo. Parodos kuratorė dr. Margarita Matulytė teigia, kad „Vitas Luckus – gęstančio modernizmo epochos žmogus, jautęs fotografijos, kaip tradicinės raiškos priemonės, išsekimą ir bandęs ją reanimuoti dokumentalizmo darbuose, siurrealių montažų cikluose, konceptualių knygų projektuose. Bet viskas, kuo kūrėjas atvėrė savo laisvąjį protą ir apie ką jis mąstė, buvo „žmogiška, pernelyg žmogiška“. Luckus vengė kompromisų ir prievolių, nepuoselėjo iliuzijų ir neskatino idealizavimų, neieškojo teisybės ir nemėgo nežinomybės, sau skelbė karus ir paliaubas kitiems. O už atlapų pagriebtą gyvenimą jis prisitraukė taip arti savęs, kad girdėjo jo gilų ir dažną alsavimą, į kurį pajėgė atsakyti sutramdytu įniršiu ir beprotiška meile - būtent tokios koncentruotos būsenos yra pripildyta visa menininko kūryba.“

Parodos organizatorius: Lietuvos dailės muziejaus Nacionalinė dailės galerija, Lietuvos fotomenininkų sąjungos Klaipėdos skyrius.
Parodos kuratorė Margarita Matulytė.
Parodos koordinatorius Darius Vaičekauskas.
Parodos partneriai: Tatjana Luckienė-Aldag, Šiaulių „Aušros“ muziejus, Vito Luckaus fotografijos centras, Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras, VšĮ „Just a moment“.
Rėmėjai: Kultūros taryba, Klaipėdos miesto savivaldybė, S. Jokužio leidykla-spaustuvė, UAB „ONI grupė“, viešbutis „Amberton“.
Kūrinius parodai skolino: Tatjana Luckienė-Aldag ir Kotrina Vita Ozbek, Šiaulių „Aušros“ muziejus.
Dokumentinio filmo „Meistras ir Tatjana“ peržiūra nemokama.


 
Kitos naujienos
SELECT count(*) FROM am_stat_ip WHERE ip='ec2-54-166-152-187.compute-1.amazonaws.com' AND year_='2018' and month_=3
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired

Warning: mysql_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/vwww/www.photography.lt/data/db_sql/db_mysql.php on line 74
INSERT INTO am_stat_ip (ip, country,visits, hits, year_, month_) VALUES ('ec2-54-166-152-187.compute-1.amazonaws.com','com', '1', '1', 2018, 3)
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired