Atgal
Fotomenininko Arūno Kulikausko paroda „Fotonų gaudymas“

Nuo šių metų  balandžio 7 d. Kauno miesto muziejuje, M. ir K. Petrauskų  lietuvių muzikos muziejuje veiks žinomo fotomenininko Arūno Kulikausko personalinė fotografijų paroda „FOTONŲ GAUDYMAS“.

– Viskas pasaulyje yra paprasta, kol mes nesukomplikuojame.

ARŪNAS KULIKAUSKAS gimė 1959 metais Kaune, Žaliakalnyje.
Baigė J. Naujalio meno mokyklą, po to tuometinį Vilniaus dailės institutą. Kiek padirbęs Lietuvoje, apkeliavęs daug Tarybų Sąjungos vietų, miestų ir kalnų, pasižvalgęs ir užpoliarėje ir Sibire, aktyviai dalyvavęs tuometiniame kultūriniame Lietuvos gyvenime bei Sąjūdžio veikloje, Lietuvai atgavus nepriklausomybę, išvyko gyventi į Niujorką. Po ilgų klajonių  ir žvalgymosi po pasaulį bei visokių nuotykių, po 22 metų su šeima vėl grįžo gyventi į Lietuvą. Į kaimą.


A. Kulikauskas. Triratis kieme


Yra surengęs kelias personalines fotografijos parodas ir dalyvavęs daugelyje grupinių parodų ir įvairių renginių pasaulyje. Jo darbų yra įvairiose muziejų, galerijų ir asmeninėse kolekcijose. Darbai ir technika yra pristatomi ir keliose knygose.
Paskutinius 15 metų dirba daugiausia su Polaroid medžiagomis. Šioje parodoje darbai yra atlikti savadarbėmis pinhole kameromis ant polaroidų, kurie vėliau buvo naudojami kaip negatyvai – skenuojami ir fotografijos didinamos iki norimo formato ir spausdinamos ant tradicinio archyvinio fotopopieriaus.


A. Kulikauskas. Soho dviratis


– Šviesos gabalėlis vadinamas fotonu, atskilęs nuo Saulės, perskridęs kosmoso platybes iki Žemės, nusileidžia ant daikto ir, atsimušęs į jį atkeliauja per mano aparato skylutę, nefiltruotas jokio stiklo, palieka pėdsaką. Taip atsiranda atvaizdai kuriuos matote šitoje parodoje. Taip dirbdamas aš supratau, kad dirbu atvirame kosmose. Ne juokai.


Arunas Kulikauskas
akulis2@gmail.com
86 999 5274


A. Kulikauskas. Autoportretas NY

 
Kitos naujienos
SELECT count(*) FROM am_stat_ip WHERE ip='ec2-54-166-152-187.compute-1.amazonaws.com' AND year_='2018' and month_=3
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired

Warning: mysql_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/vwww/www.photography.lt/data/db_sql/db_mysql.php on line 74
INSERT INTO am_stat_ip (ip, country,visits, hits, year_, month_) VALUES ('ec2-54-166-152-187.compute-1.amazonaws.com','com', '1', '1', 2018, 3)
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired