Atgal
Valentino Juraičio fotoparoda ,,Bendrabutis Vilniaus universitete“

 Vilniaus universiteto Studentų atsotvybė Filosofijos falultete , nuolat  rengia studentų šventes. Nuo kovo 16 dienos fakultete veikia Valentino Juraičio fotoparoda, pasakojanti apie Vilniaus universiteto bendrabučių gyventojus 1974- 1978 metais.

Šioje parodėlėje pasakojimas apie studentų gyvenimą sovietmečiu Čiurliono gatvėje. Autorius prisimindamas apie šį laikmetį pažymį, kad  galimybė pasakoti apie  tai ką geriausiai pažįsti  yra   sąžiningiausia. Kalbėti ir pasakoti istorijas fotografijomis mokė  ir bendrabutis. Vėliau tai pravertė fotografuojant ciklus ,,Gurbšilio žmomės“, ,,Magnitkos metalurgai“, ,,Nadruva“.,,Žvelgdamas į to  meto studentų fotografijas nustembu, kad savo kolegas dažnokai nufotografavau skaitančius, besimokančius..Man atrodo, kad tais laikais studentai tikrai daug dirbo su savimi ir nesvarbu, kad aplink girtuoklystės buvo nemažai. Patyriau studentų bendrabučio kasdienybę, kai kartu pareidavome iš studijų, išsivirdavome sriubos  ir tarsi broliai keturiese ar net penkiese ratu susėdę valgydavome iš vieno puodo. Kambariai buvo labai dideli, apie 50 kvadratų. Juose - po 10 lovų arba net 12. Bendrabutyje gyvenome daugiausiai visi iš rajonų, visi į didelį miestą atvykę. Kai su 10 žmonių gyveni vienoje erdvėje, tai nesijauti labai saugus. Tada susikuri kažkokią psichologinę erdvę toje geležinėje lovoje ir turi 1,5 metro aplink save. Arba nusikniaubi į sieną, tai gali pabūti vienas, nes visą laiką jautiesi kaip kokiam avily“ -prisimena V. Juraitis.
Štai tą studentiška kasdienybė  išgyventa ir išjausta  ir studentų buitis,  kaip jie lygina  drabužius ar siuva, miega ar skaito, kaip kalbasi su merginomis atsipindi fotografijose. Kadrai be didelių pretenzijų, bet tai Vilniaus universiteto istorija. Studijų metais V. Juraitis rengdavo parodėles rektorate, fotopasakojimus apie Vilniaus universiteto senąją biblioteką, apie universiteto restauravimą, įžymius dėstytojus, tarp jų bibliografą prof. Vladą Žuką,  prof. Levą Vladimirovą ir kt.  
Kitos naujienos
SELECT count(*) FROM am_stat_ip WHERE ip='ec2-54-92-149-109.compute-1.amazonaws.com' AND year_='2018' and month_=3
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired

Warning: mysql_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/vwww/www.photography.lt/data/db_sql/db_mysql.php on line 74
INSERT INTO am_stat_ip (ip, country,visits, hits, year_, month_) VALUES ('ec2-54-92-149-109.compute-1.amazonaws.com','com', '1', '1', 2018, 3)
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired