Atgal
A. Sutkaus fotografijų paroda "People's Diary" Greifsvalde (Vokietija)

Š. m. kovo 27 d. žinomoje Vokietijos fotografijos galerijoje „Galerie STP" bus pristatoma Lietuvos fotografija. Pristatyti savo darbus Greifsvalde buvo pakviestas Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Antanas Sutkus – vienas žymiausių mūsų regiono fotografų, pirmosios lietuvių menininkų kartos lyderis, 7-ąjį XX amžiaus dešimtmetį kartu su kolegomis padėjęs lietuvių fotografijos mokyklos pagrindus.

Menininkas, kurio užfiksuoti kasdienybės vaizdai lyginami su legendinių meistrų – prancūzo H. Cartier-Bressono ir vengro A. Kerteszo – darbais, Greifsvalde pristatys savo daugiau nei 50 metų kuriamą nesibaigiantį fotografijų ciklą apie Lietuvos žmones „People‘s Diary“. 


Nuotraukas, kuriose ištirpsta ribos tarp informacinės ir meninės fotografijos, nes jų autorių domina ne grynoji dokumentika, bet žmogaus gelmė. Tad darbai tampa tarsi fotografiniu socialinės, politinės ir meninės laikmečio istorijos reportažu su savo eile jau ikonomis fotografijos istorijoje tapusiomis nuotraukomis.
Kaip rašė Margarita Matulytė, A. Sutkus „pagrįstai priskiriamas prie didžiųjų pasaulio fotografijos meistrų ir teisėtai vadinamas lietuvių fotografijos Homeru – vientisa autoriaus viso gyvenimo kūryba ir yra epas, sudėtas iš kasdienybės fragmentų.“

Antanas Sutkus, dalyvausiantis parodos atidaryme Greifsvalde, kalbėdamas apie savo fotografiją teigia: „Žmonės yra tokie, kokie yra, bet jei juos fotografuoju – jie yra „mano žmonės“, tokie, kokius aš juos matau. Savo kamera visuomet bandžiau perprasti mane supantį pasaulį“.

Antano Sutkaus darbai buvo eksponuojami Suomijoje, Švedijoje, Lenkijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Japonijoje, Ukrainoje, Vengrijoje, Kanadoje ir kitur.

Vokietijoje fotografijos gerbėjai juos jau galėjo matyti Miunchene, Kelne, Berlyne, Rostoke ir kituose miestuose. Šioje šalyje jo kūryba itin vertinama ir gerai žinoma, tad Antano Sutkaus kūrybos pristatymas Greifsvalde taps dar viena galimybe įvertinti ir gėrėtis išskirtine fotografijos meistro kūryba.

Atidarymas vyks kovo 27d., penktadienį, 19 val., GALERIE STP, Langestr. 21, D-17489, Greifsvalde.
Paroda „People‘s Diary“ veiks kovo 28 – gegužės 2 dienomis.
Parodą organizuoja GALERIE STP, LR kultūros ataše Vokietijoje.


 
Kitos naujienos
SELECT count(*) FROM am_stat_ip WHERE ip='ec2-54-196-46-127.compute-1.amazonaws.com' AND year_='2018' and month_=3
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired

Warning: mysql_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/vwww/www.photography.lt/data/db_sql/db_mysql.php on line 74
INSERT INTO am_stat_ip (ip, country,visits, hits, year_, month_) VALUES ('ec2-54-196-46-127.compute-1.amazonaws.com','com', '1', '1', 2018, 3)
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired