Atgal
Remigijaus Treigio paroda „Fotografijos“

R. Treigys. Tvora pievoje 2001-2002

Nuo kovo 10 d. Kauno fotografijos galerijoje (Vilniaus g. 2, Kaunas) atidaroma Remigijaus Treigio paroda „Fotografijos“, o kovo 20 d., penktadienį, 17 val. galerijoje vyks susitikimas su darbų autoriumi ir Lietuvos fotomenininkų sąjungos fotografijos fondo išleisto albumo „Remigijus Treigys. Fotografijos“ pristatymas. Pristatyme dalyvaus knygos sudarytojas ir dailininkas Gytis Skudžinskas ir menotyrininkė Agnė Narušytė. Kviečiame dalyvauti!

R. Treigys. Septintoji gatvė 2010

Treigio fotografijos yra sraigtinės – jos sriegia laiką. Netaukšteli vienu smūgiu kaip “lemiamo momento” fotografų. Neduria keisto mirksnio peiliu, kaip Diane Arbus pasekėjų. Neraižo filigraniškų belaikės tobulybės kontūrų kaip fotoestetai – nuo Edvardo Westono iki Roberto Mapplethorpe’o. Nedrasko kasdienybės žaizdų, kaip Nan Goldin. Treigio fotografijos ribuliuoja, skleidžia nematomų būsenų bangas. Jos ne fiksuoja, o ištęsia, sklinda, sklaidosi – atrodo, kad tai ne sustingęs, bet stingstantis, tvyrantis laikas. Vaizdas tyvuliuoja prieš akis, sugeria žvilgsnį. Panardina į rūką ir laiko tol, kol akys išmoksta kvėpuoti.

Laiko tįsumas ilgam įklampina žvilgsnį. Treigys kuria kasdienybes inkliuzus, užlietus tąsios šviesos, bet dar nesustingusius. Todėl kiekvieną kartą atsimuši ne į kietą paviršių, o į takų – gal skystą ar dujinį – ir iš lėto grimzti “anapus”. Paradoksas – subraižytas paviršius turėtų būt kietas, kad išsaugotų įbrėžimus. Tačiau tai tik sueižėjęs stiklas, ragena, nematoma uždanga. Tariamą paviršiaus kietumą nugludina tirpstantys daiktų kontūrai. Treigio peizažai pilką architektūros monotoniją paverčia miražu. Tokie vaizdai vaidenasi, sapnuojasi, persekioja kaip įkyri mintis. Arba sukasi begarsėje kino kronikoje. 

Ištrauka iš Laimos Kreivytės teksto „Esamas būtasis”


R. Treigys. Stotis 2003

 
Kitos naujienos
SELECT count(*) FROM am_stat_ip WHERE ip='ec2-54-156-61-117.compute-1.amazonaws.com' AND year_='2018' and month_=3
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired

Warning: mysql_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/vwww/www.photography.lt/data/db_sql/db_mysql.php on line 74
INSERT INTO am_stat_ip (ip, country,visits, hits, year_, month_) VALUES ('ec2-54-156-61-117.compute-1.amazonaws.com','com', '1', '1', 2018, 3)
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired