Atgal
Prasideda vienuoliktasis Tado Dambrausko fotokonkursas „Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2014–2015“

Krašto apsaugos ministerija skelbia jau vienuoliktojo Tado Dambrausko fotokonkurso „Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2014-2015“ pradžią ir kviečia visus fotografuojančius ir besidominčius kariuomene teikti savo nuotraukas šioms keturioms temoms: „Portretas“,  „Pratybos“, „Kario kasdienybė“, „Linksmas kadras“. 

Konkurso vertinimo komisija geriausių kiekvienos konkurso temos nuotraukų autoriams skirs po 750 eurų premiją. Konkurso dalyviams taip pat bus įteikti specialūs prizai, kuriuos įsteigė ir nugalėtojus šiose kategorijose išrinks Lietuvos kariuomenės vadas, Tado Dambrausko fotokonkurso rėmėjai: naujienų portalas „Delfi“, fotolaboratorija „Fotoservisas“ ir UAB „Baltijos arsenalas“ parduotuvių tinklas „Armijai ir civiliams“.


Praeitų metų 1 vietos laimėtojas Mindaugas Ramanauskas

Geriausių nuotraukų parodos atidarymą ir laureatų apdovanojimą planuojama surengti 2015 m. gegužės mėnesio antroje pusėje Vilniuje. Taip pat bus išleistas fotokonkurso dalyvių nuotraukų katalogas, kurį gaus visi konkurso dalyviai.

Šiuo konkursu siekiama skatinti šalies fotografus ir žurnalistus domėtis karių gyvenimu, karius – fotografuoti, visuomenę supažindinti su Lietuvos kariuomenės veikla. Krašto apsaugos ministerija visus fotografuojančius jau nuo dabar kviečia peržvelgti praėjusių ir šių metų aplankus su nuotraukomis ir apsiginklavus geriausiais kadrais sudalyvauti konkurse. Svarbiausia, kad nuotrauka papasakotų istoriją iš kariuomenės gyvenimo: kaip kariai vykdo kovines užduotis, dalyvauja pratybose, kokius kasdienius išgyvenimus patiria.


Praeitų metų 2 vietos laimėtojas Darius Stašelis


Asmenys, norintys dalyvauti konkurse, savo darbus turi atsiųsti ne vėliau kaip iki šių metų kovo 25 d.  Išsamią informaciją apie konkurso sąlygas, registravimosi ir nuotraukų siuntimo tvarką rasite Krašto apsaugos ministerijos puslapyje www.kam.lt

Apie Tadą Dambrauską
Karo operatoriaus ir fotografo Tado Dambrausko vardas šiam fotokonkursui suteiktas norint įamžinti jo atminimą ir nuopelnus. Tadas Dambrauskas Krašto apsaugos departamente pradėjo dirbti 1990 metais, netrukus buvo paskirtas Vilniaus operatyvinės grupės instruktoriumi-metodininku. Vėliau dirbo žurnalo „Karys“ fotografu, brigados „Geležinis Vilkas“ ir Krašto apsaugos ministerijos operatoriumi. Jis sukaupė unikalų nuotraukų ir vaizdų archyvą – fiksavo Lietuvos kariuomenės raidą nuo Sąjūdžio žaliaraiščių iki modernios, vertos narystės NATO, kariuomenės. Dirbdamas Tadas Dambrauskas nevengė rizikos ir netradicinių sprendimų, dėl „gero kadro“ buvo pasiryžęs pralaužti bet kokius ledus. Jis pirmasis ir vienintelis kariuomenėje filmavo parašiutininkus prisirišęs prie lėktuvo sparno, nuolat leisdavosi į ilgus ir sudėtingus žygius kartu su kariais, fiksavo pirmųjų tarptautinių lietuvių misijų akimirkas Balkanų regione ir Afganistane.


Praeitų metų 3 vietos laimėtojas Tomas Donauskas


LT kariuomenes vado prizas - Ievai Budzeikaitei


 
Kitos naujienos
SELECT count(*) FROM am_stat_ip WHERE ip='ec2-54-166-152-187.compute-1.amazonaws.com' AND year_='2018' and month_=3
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired

Warning: mysql_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/vwww/www.photography.lt/data/db_sql/db_mysql.php on line 74
INSERT INTO am_stat_ip (ip, country,visits, hits, year_, month_) VALUES ('ec2-54-166-152-187.compute-1.amazonaws.com','com', '1', '1', 2018, 3)
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired