Atgal
Lietuvė Dovilė Dagienė nominuota didžiausiems pasaulyje fotografijos apdovanojimams

Dovilės Dagienės fotografijų serija „Berniukas su lazda“ nominuota profesionalų kategorijoje didžiausiuose pasaulyje fotografijos apdovanojimuose „Sony World Photography Awards“. Darbai buvo renkami iš 173 444 fotografijų iš 171 valstybės. Tai didžiausias dalyvių skaičius per visą aštuonerius metus trunkančią apdovanojimų istoriją.

Dovilė Dagienė yra pirmoji Lietuvos fotografė patekusi į šių apdovanojimų, profesionalų kategorijos, finalą.

Fotografė toliau varžysis dėl pagrindinio prizo savo kategorijoje ,o taip pat ir dėl pagrindinio Auksinės diagragmos (L’Iris D’Or) prizo, Sony World Photography Awards Metų fotografo titulo, bei 25.000 JAV dolerių piniginio prizo ir naujausios Sony fototechnikos. Nugalėtojai bus skelbiami balandžio 23 d., ketvirtadienį.


Dovilė Dagienė (33), gyvena ir dirba Vilniuje. Baigė Vilniaus Dailės Akademiją. Dirba laisvai samdoma fotografe, taip pat dėsto dokumentinę, reportažinę fotografiją Vilniaus Dizaino Kolegijoje. Dalyvauja ir rengia parodas. Sukūrė didelės apimties fotografijų seriją “Lietuvos kultūros veikėjų portretai”.

Kiekvienais metais Sony World Photography Awards apdovanojimuose atrenkamos geriausios pasaulyje šuolaikinės fotografijas, įvertinami ir apdovanojami fotografijos profesionalai ir mėgėjai. Profesionalų konkurso komisija, sudaryta iš Pasaulio fotografijos akademijos (World Photographic Academy) ekspertų, anonimiškai vertino fotografų pateiktas serijas (nuo 3 iki 10 fotografijų). 

Dovilės Dagienės fotografijos, drauge su kitų nominantų darbais, nuo šių metų balandžio 24 d. iki gegužės 10 d. bus eksponuojamos, legendiniame Somerset House meno centre Londone rengiamoje 2015 Sony World Photography Awards parodoje. 

Kalbėdama apie visus profesionalų konkurso nominantus Pasaulio fotografijos organizacijos kūrybos direktorė bei apdovanijomų organizatorė Astrid Megret Motsenigos sakė: 

„Sony World Photography Awards pagrindinis tikslas yra įvertinti ir pagerbti talentingus menininkus dirbančius fotgrafijos industrijoje. Kaip ir kiekvieną sykį, nominantų darbai atspindi gyvumą, meistriškumą ir įvairovę, būdingą tiek šiandienos pripažintiems fotografams, tiek ir gausėjančioms fotografijos entuziastų gretoms.“

„Rekordinis pateiktų darbų kiekis šiais metais tapo monumentaliu iššūkiu ekspertų komisijai, tačiau su ypatingu pasididžiavimu galime pristatyti nominacijas, kuriose iš tiesų surinkta dalis geriausių pasaulio fotografijų.“

Daugiau informacijos apie Dovilę Dagienę rasite apsilankę www.doda.lt ar susisiekę +370 676 22803


 
Kitos naujienos
SELECT count(*) FROM am_stat_ip WHERE ip='ec2-54-156-61-117.compute-1.amazonaws.com' AND year_='2018' and month_=3
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired

Warning: mysql_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/vwww/www.photography.lt/data/db_sql/db_mysql.php on line 74
INSERT INTO am_stat_ip (ip, country,visits, hits, year_, month_) VALUES ('ec2-54-156-61-117.compute-1.amazonaws.com','com', '1', '1', 2018, 3)
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired