Atgal
R. Augūno fotografijų paroda "Čiurlionio, Donelaičio, Lietuvos viršukalnėms - 50"

Kviečiame vasario 24 d. 16 val. į Romualdo Augūno fotografijų parodos "Čiurlionio, Donelaičio, Lietuvos viršukalnėms - 50" atidarymą "Galerijoje A" ( Vilniaus Gedimino technikos universiteto biblioteka, Saulėtekio al. 14, Vilnius).
Paroda veiks vasario 20 - kovo 21 dienomis.

Kai paimu į rankas prieš 50 metų fotografuotas nuotraukas, pageltusius 1964 m. rašyto dienoraščio lapus, mintyse atgyja pirmos Lietuvos alpinistų  aukštumų ekspedicijos į Pietvakarių Pamyrą prisiminimai:  Dušambė miesto rytietiškas turgus,  trijų parų kelionė sunkvežimiais stačiais ir pavojingais kalnų keliais, visada linksmi  tadžikų vaikai, slegiančius pečius sunkios kuprinės ir prakaito nuo veido krintantys lašai, kopimo stačiose uolose ir sniegynų šlaituose momentai, rūkuose ir šešėliuose skendintys slėniai, didinga snieguotų viršūnių panorama, nepakartojamas saulėlydžių spalvų šokis, žėrinčios viršūnių kristalinės karūnos, nesutramdytos gamtos stichijos erdvės  ir laisvės pojūtis, entuziazmą išreiškianti pirmą kartą pasiektos viršūnės pergalės džiaugsmas, kurios pavadinamos tautai šventais vardais – Čiurlionis, Donelaitis , Lietuva.  


Viršūnė – tai reikšmingas simbolis. Ja išreiškiamas užsibrėžtas tikslas. Ar galima viršūnę nugalėti? Kiek ant jos beužkoptų žmonių , ji visada išliks didinga, nepaliesta, nepasiekiama. Į kalną kopdamas juk ne viršūnę nugali, bet save patį.  
Prisiminimuose tebespindi didingi Kalnai, civilizacijos dar neužterštos Žemės tyrumas, jos gyva paslaptinga dvasia. 

Norėdamas parodyti jaunystės žygius, per kuriuos buvo įkopta į bevardes viršūnes ir jos pavadintos lietuviškais vardais, iš savo fotografijų archyvo ištraukiau 1964 metų ekspedicijos į Pietvakarių Pamyrą žygių vaizdus ir suguldžiau  į parodos katalogo „Čiurlionis – Donelaitis – Lietuva“ puslapius.


Romualdas Kęstutis Augūnas
Ekspedicijos  dalyvis

 
Kitos naujienos
SELECT count(*) FROM am_stat_ip WHERE ip='ec2-54-196-46-127.compute-1.amazonaws.com' AND year_='2018' and month_=3
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired

Warning: mysql_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/vwww/www.photography.lt/data/db_sql/db_mysql.php on line 74
INSERT INTO am_stat_ip (ip, country,visits, hits, year_, month_) VALUES ('ec2-54-196-46-127.compute-1.amazonaws.com','com', '1', '1', 2018, 3)
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired