Atgal
Virginijaus Kinčinaičio knygos „Fotoregos pratimai“ pristatymas

Šiaulių Fotografijos muziejuje įvyko Virginijaus Kinčinaičio knygos „Fotoregos pratimai“ pristatymas ir aptarimas. Knygą išleido Lietuvos fotomenininkų sąjungos Fotografijos fondas.
Kūrėjui nepaprasta susiorientuoti pasaulyje, jo vertybėse. Reikia laiko ir patirties, kad suvoktum: viskas, kas tave supa, kas tavyje ir tu pats – laikina.


Fotografijos, jų recenzijos turi bendrą bruožą – pasenti. Laikas fotografijoms suteikia galimybę išlikti, nes jų turiniui suteikiamos naujos prasmes ir interpretacijos, o recenzijų turinys neretai pasensta, pasikeitus laikmečiui ir mąstysenai. Kūrinio interpretacija, jo tūrinio analizė visada išliks subjektyvus besikeičiančios tikrovės plyšys. Pats vaizdas skleidžia platesnį ir gilesnį tūrinį. Tai priklauso nuo žiūrinčiojo ir išgyvenančiojo patirties, sukauptos gyvenimiškos informacijos ir sielos jautrumo. Tai, kas parašyta ir atspausdinta ankščiau, ar dabar – jau įvykęs faktas. Pakeisti nieko negalima, nors menotyrininkas irgi keičiasi laike ir dabar kitaip jaučia ir interpretuoja gyvenimą ir pasaulį. Taip yra ir bus. Tai mūsų apsunkusios patirties išvados, asmenybės keitimasis išgyvenant gyvenimą, minties judėjimas link savo tiesos. Tai visada tik subjektyvi tiesa, kurią koreguoja laikas. Tai vyksta su kūriniais, su jų autoriais, su tais, kurie tuos kūrinius mato, analizuoja ir skaito.
       
Virgis Kinčinaitis analizuoja patį procesą, žmogų, kaip laikinumo, baigtinumo ir analizės ženklą filosofiniame ir vaizdo turinio  kontekste. Todėl jo gyliai pajausti, išgyventi, asmeniški tekstai pretenduoja į ilgą gyvenimą ir nebus išbraukti Laiko.
       
Jis turi savo matymo, analizės ir jausmingumo teritoriją, labai savitą, jo tekstus galima atpažinti iš sakinio stiliaus, filosofiškų prasmių ir žodžio panaudojimo savo minties raiškai. Tai kalba apie brandą, ryškų savitumą, apie didelį, neišnaudotą ir nukreipta į ateitį potencialą. Jo tekstai, suvoktos prasmės tarp eilučių, praplečia jo užrašytų tekstų horizontus, suteikia galimybę atrasti savo tiesas. 


Aleksandras Ostašenkovas  


 
Kitos naujienos
SELECT count(*) FROM am_stat_ip WHERE ip='ec2-54-156-61-117.compute-1.amazonaws.com' AND year_='2018' and month_=3
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired

Warning: mysql_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/vwww/www.photography.lt/data/db_sql/db_mysql.php on line 74
INSERT INTO am_stat_ip (ip, country,visits, hits, year_, month_) VALUES ('ec2-54-156-61-117.compute-1.amazonaws.com','com', '1', '1', 2018, 3)
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired