Atgal
Vidūno Gelumbausko paroda „ Naujų senų objektyvų beieškant“

Panevėžio fotografijos galerijoje (Vasario 16 - osios gatvė Nr.11, Panevėžys) sausio 28 dieną 17.30 val. atidaroma fotografo Vidūno Gelumbausko paroda „ Naujų senų objektyvų beieškant“. 

 „Fotografija lydi žmogų kasdien, tai yra puiki priemonė sunkiai apčiuopiamus dalykus priartinti prie žmogaus“, – taip fotografijos aktualumą įvardija parodos autorius. 
1978 m. įgijęs fotografo diplomą, V. Gelumbauskas dirbo valstybiniame radijuje ir televizijoje operatoriaus asistentu, vėliau operatoriumi. 
„Tai buvo svarbus laikotarpis, suvokiant šviesos, kompozicijos, judesio ir kadro drausmę, kuri būtina tiek filmuojant, tiek fotografuojant“, – sako fotografas. 


Jau eilę metų V. Gelumbauskas vadovauja Mykolo Romerio universiteto Estetinio ugdymo centro Vizualiųjų menų studijai. Fotografas yra surengęs parodas universitete, šalies gimnazijose, Čekijos Opavos mieste, Lenkijoje Vroclave. 

„Ieškodamas „Naujų senų objektyvų“  panevėžiečių vertinimui pristatau jaunatvišku virpuliu pasidabinusį studentišką teatrą. Galbūt savo paties „transformaciją“ vaikų ir anūkų fotografijose. Ir nostalgiją geliantį būtąjį kartinį laiką, kuriame sode galiu pasikalbėti su savo tėvais, atverti Palūšės vartelius, ankstyvą rytą palikti pėdas „Kuršmarėse“ ar besipuikuojančios pienės akivaizdoje praverti dūminės pirties duris“, – rašo autorius parodos anotacijoje.  

Juodai baltose V. Gelumbausko fotografijose, nesvarbu, kas tai būtų – peizažai ar portretai,  praeitis nejučia priartėja prie žiūrovo tapdama labai sugestyvia dabartimi.  Studentiško teatro fotografijų cikle užfiksuotos repeticijų  akimirkos pulsuoja gyva emocija ir jaunų žmonių kūrybinių paieškų energija.     

„ Studentai didelė dovana fotografui, jie nuolat skirtingi, lekiantys, skubantys, susikaupę, veržlūs ir atsipalaidavę. Tačiau svarbiausia – jie nemeluojantys ir labai tikri“, – teigia V. Gelumbauskas, fotografuojantis akademinį jaunimą ne tik paskaitose, repeticijose, bet ir laisvalaikio, švenčių metu.  

Vilniečio fotografo V. Gelumbausko kūrybos paroda Panevėžyje veiks iki vasario 22 dienos.

Panevėžio miesto dailės galerijos inf. 


 
Kitos naujienos
SELECT count(*) FROM am_stat_ip WHERE ip='ec2-54-196-46-127.compute-1.amazonaws.com' AND year_='2018' and month_=3
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired

Warning: mysql_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/vwww/www.photography.lt/data/db_sql/db_mysql.php on line 74
INSERT INTO am_stat_ip (ip, country,visits, hits, year_, month_) VALUES ('ec2-54-196-46-127.compute-1.amazonaws.com','com', '1', '1', 2018, 3)
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired