Atgal
„Nefotografuotas Kristijonas Donelaitis ir Fotografija“

K. Donelaitis (Vytauto Jurkūno medžio raižinys)

Paskaitų apie fotografiją ciklas „Prospekto fotografijos galerijoje“ (Gedimino pr. 43, Vilnius).
Paskutiniame šių metų susitikime, 2014 m. gruodžio 18 d. (ketvirtadienį) 17.30 val., Povilas Sigitas Krivickas skaitys pranešimą temą „Nefotografuotas Kristijonas Donelaitis ir Fotografija“.

Karaliaučiaus universitetas XVIII amžiuje išlavino du iškilius Europos intelektualus - Immanuelį Kantą (1724-1804) ir Kristijoną Donelaitį (1714-1780). Pirmasis paliko ryškų pėdsaką moderniojoje filosofijoje, antrasis lietuvių kalba sukūrė pasaulinio lygio poezijos šedevrą – poemą „Metai“. Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija UNESCO į šiemet minimų tarptautinių sukakčių sąrašą įtraukė  K. Donelaičio 300-ąsias gimimo metines. „Metai“ yra labai fotografiški, nes skaitant poemą prieš akis tiesiog iškyla anų laikų vaizdai.

Tema "Nefotografuotas Kristijonas Donelaitis ir fotografija" bus atskleidžiama pasitelkiant LFS narių Bernardo Aleknavičiaus (knyga-fotoalbumas "Donelaitis ir mes"), Valentino Juraičio (serija "Nadruva. Donelaičio takais") ir kitų fotografų darbus. Jeigu mūsų poezijos genijus minimas pasauliniu mastu, tai būdami taip arti Tolminkiemio, neturėtume Jo pamiršti ir mes. Beje, Donelaitis jau buvo netoli būsimos fotografijos, nes amžininkams jis pirmiausia buvo žinomas kaip „mechanikas“. L. Rėza pirmojo „Metų“ leidimo pratarmėje rašo, kad K. Donelaitis „savo mėgstamais užsiėmimais pasirinko praktinę mechaniką, optiką ir fiziką“, buvo įgudęs šlifuoti optinius stiklus, darė barometrus bei termometrus, mikroskopą. Šiuos darbus K. Donelaitis labai mėgo.

Povilas Sigitas Krivickas (g. 1938), 1961 m. baigė Vilniaus Universitetą  (žurnalistiką), dirbo korespondentu, redaktoriumi Lietuvoje ir užsienyje. Nuo 1969 iki 2009 m. dėstė fotožurnalistiką ir kitas disciplinas Vilniaus bei Klaipėdos universitetuose. 1969 m. su kitais įsteigė Lietuvos fotomenininkų sąjungą (Garbės narys); priklauso žurnalistų ir fotomenininkų Nacionalinėms kūrėjų asociacijoms. Dalyvavo parengiant pirmąjį almanachą Lietuvos fotografija (1967). Parašė ir išleido 20 publicistikos, beletristikos ir kritikos knygų. Tarp jų skirtos fotografijai: Trys rakursai (1981), Šviesoraščio takais (2010).

Paskaitų ciklą dalinai remia Vilniaus miesto savivaldybė.

Prospekto fototografijos galerija, Gedimino pr. 43, Vilnius. 
Darbo laikas: II - V 12-18 val., VI 12-16 val. 
Lietuvos fotomenininkų sąjunga, Gedimino pr. 43, Vilnius. 
Tel./ fax (8 5) 2611665, lietuvos.fotografija@gmail.com, www.photography.lt


 
Kitos naujienos
SELECT count(*) FROM am_stat_ip WHERE ip='ec2-54-196-46-127.compute-1.amazonaws.com' AND year_='2018' and month_=3
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired

Warning: mysql_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/vwww/www.photography.lt/data/db_sql/db_mysql.php on line 74
INSERT INTO am_stat_ip (ip, country,visits, hits, year_, month_) VALUES ('ec2-54-196-46-127.compute-1.amazonaws.com','com', '1', '1', 2018, 3)
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired