Atgal
Aurelijos Maknytės paskaita “Gamtos pieštukai, žmogaus teptukai. Arba tapybos ir fotografijos meilės istorija, prasidėjusi nuo neapykantos”

Gerhard Richter, Autoportretas tris kartus (1990 sausio 25)

Lapkričio 27 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Kauno fotografijos galerijoje (Vilniaus g. 2, Kaunas) vyks Aurelijos Maknytės paskaita “Gamtos pieštukai, žmogaus teptukai. Arba tapybos ir fotografijos meilės istorija, prasidėjusi nuo neapykantos”.

Po A. Maknytės paskaitos bus pagal galerijos rezidencijų programą viešinčios britų menininkės Corinne Silva kūrybos pristatytmas.
Kviečiame dalyvauti!


 “Gamtos pieštukai, žmogaus teptukai. Arba tapybos ir fotografijos meilės istorija, prasidėjusi nuo neapykantos”

Tapybos ir fotografijos sąlyčio taškų panoramą bandys atskleisti Aurelija Maknytė. 
Talbotas, vienas fotografijos pionierių, publikavęs savo fotografijų albumą „Gamtos pieštukas", rašė: „Nemenkas autoritetas mums yra olandų tapybos mokykla, įteisinusi kasdieniškas ir įprastas scenas kaip vaizdavimo objektą." Akivaizdu, kad fotografai nuo seno išnaudojo tapybos mūzas ne tik ieškodami siužetų, bet ir gilindamiesi į šviesotamsos paslaptis. Bet kuris fotografas portretistas žino, kaip studijoje pasidaryti Rembrandto apšvietimą, o neretas tapytojas naudojasi fotografija kaip eskizavimo ar vaizdo perkėlimo į drobę priemone. Fotorealizmas tapyboje, piktorializmas fotografijoje - tai tik keli aspektai, kurie verčia mąstyti apie žanrų ribas ir atrasti ten pačių įdomiausių reiškinių. 


Corinne Silva (Jungtinė Karalystė)  “Garden State”

Corinne Silva, Garden State


Kaip ir kartografavimas, taip ir sodininkystė yra politinis aktas, veikla, formuojanti vietą. Britų menininkė Corinne Silva naujausioje savo darbų serijoje nagrinėja, kaip kolonijinės praktikos gali atsispindėti per sodininkystės procesą.
2010–2013 m. C. Silva sukūrė projektų, įgyvendintų tarp Viduržemio jūros ir Jordano upės, trilogiją. Menininkės kelionė fiksuoja žemėje paliktus Izraelio nacionalinės ir neoliberalios veiklos pėdsakus, vingiuojančius per nacionalinius parkus, priemiesčių sodus ir kitas viešąsias erdves visoje Palestinoje.


Meistriškumo pamokų bei meno rezidencijų programas remia Lietuvos kultūros taryba.


 
Kitos naujienos
SELECT count(*) FROM am_stat_ip WHERE ip='ec2-54-166-152-187.compute-1.amazonaws.com' AND year_='2018' and month_=3
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired

Warning: mysql_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/vwww/www.photography.lt/data/db_sql/db_mysql.php on line 74
INSERT INTO am_stat_ip (ip, country,visits, hits, year_, month_) VALUES ('ec2-54-166-152-187.compute-1.amazonaws.com','com', '1', '1', 2018, 3)
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired