Atgal
Paskaitų apie fotografiją ciklas “Prospekto” fotografijos galerijoje. Jolita Mulevičiūtė. Grafas Stanislovas Kazimieras Kosakovskis ir XIX a. fotografija.

Nežinomas fotografas. Stanislovas Kazimieras Kosakovskis. Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus

Septintoji ciklo paskaita apie fotografiją „Prospekto” galerijoje pakvies į susitikimą su Jolita Mulevičiūte. 2014 m. lapkričio  20 d., 17.30 val. klausysime paskaitos "Grafas Stanislovas Kazimieras Kosakovskis ir XIX a. fotografija".

Vaitkuškio dvaro savininkas grafas Stanislovas Kazimieras Kosakovskis (1837–1905) pradėjo fotografuoti 1894 m. ir per dešimtmetį, pasak amžininkų, sukaupė apie 8000 stiklo negatyvų. Šiuo pomėgiu jis užsiėmė tik laisvalaikiu, tačiau savo veiklą organizavo pagal profesionalios, komercinės fotostudijos standartus. XIX a. Lietuvos mėgėjiškos fotografijos istorijoje tai – išskirtinis, be to, paradoksalus atvejis, atskleidžiantis, kokių nenumatytų pasekmių turėjo konservatyvių pažiūrų aristokrato susižavėjimas modernia vaizdine medija, įkūnijančia buržuazinės visuomenės poreikius ir skonį. Nors S. K. Kosakovskis į fotografiją žvelgė pirmiausia kaip į šeimos komunikacijos priemonę, tačiau eksperimentinis jo kūrybos pobūdis pranoko įprastus mėgėjiško fotografavimo uždavinius. 

S. K. Kosakovskis. Prieš veidrodį. 1895. Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus

 
Kitos naujienos