Atgal
Miglės Bačkovaitės fotografijų paroda „Nėra laiko. Jie ir be Jų“

Lapkričio 12 dieną 17 val. Panevėžio fotografijos galerijoje atidaroma Miglės Bačkovaitės fotografijų paroda „Nėra laiko. Jie ir be Jų“. Tai pirmoji personalinė iš Panevėžio kilusios ir šiuo metu Londone gyvenančios fotomenininkės paroda.

M.Bačkovaitės darbai jau eksponuoti parodose Jungtinėje Karalystėje, Vokietijoje, fotografijos publikuotos įvairiuose leidiniuose ir meno žurnaluose: „Twisted South“, „Filament“, „Fault“, „WHYcreate“, „DStripped“, „Aš esu čia“, „Britanijos lietuvis“.
Autorė yra fotografavusi žinomus muzikos atlikėjus: lietuvių dainininkę Jazzu, britų „Dimbleby and Capper“, „Electric Litasny“. 


Paroda „Nėra laiko. Jie ir be Jų“, pasak fotomenininkės, yra visos jos septynerių metų kūrybos apibendrinimas. Panevėžiečiams ji pristato portretus ir peizažus, sukurtus Jungtinėje Karalystėje, daugiausia – Londone.
 
Iš fotografijų žvelgiantys žmonės – teatrališki, išraiškingi, keistoki. Pasak M.Bačkovaitės, ji renkasi spalvingas, išskirtinės asmenybes. Fotografei patinka modeliai, kurie leidžia nukrypti nuo standartų ir mielai pasineria į jos kuriamą fantazijos žaismą. 

“Personažus aš dažniausia sukuriu pati – tad transvestitas nuotraukoje realiame gyvenime nebūtinai yra transvestitas“, – taip autorė atsako nuolat klausinėjantiesiems apie jos herojų tapatybę. 

Svarbiausia fotomenininkei – kuo giliau pažvelgti į žmogaus vidų, kad nuotraukoje atsiskleistų ne jo išorinis portretas, o asmenybės esmė, gyvenimo istorija. Ji neneigia, kad dažna jos fotografija skleidžia erotiką. 

„Seksualumas turi stiprią kuriamąją galią, – sako M.Bačkovaitė. – Man patinka ištirpinti visas ribas, apibrėžiančias vyriškumą, o moteriškumui suteikti dar daugiau gylio“.   

Ne mažiau svarbus fotografės įkvėpimo šaltinis yra gamta. M.Bačkovaitės peizažai tirpsta rūke, keldami melancholiją ir nuojautą to, kas jau vyko ar dar vyks šioje erdvėje. Jei portretuose laikas yra svarbus kaip personažo istorijos dėmuo, tai peizažuose jis tampa pagrindiniu veikėju.
 
Panevėžietės kelias į fotografiją prasidėjo ne gimtajame mieste, o Londone.  Baigusi Vytauto Žemkalnio gimnaziją ir po to Klaipėdos universitete įgijusi anglų kalbos filologės specialybę, M.Bačkovaitė prieš keturiolika metų išvyko gyventi į Jungtinę Karalystę.

„Nuo mokyklos norėjau būti tapytoja, lankiau Panevėžio vaikų dailės mokyklą. Londone sutikau žmogų, kuris pasiūlė man pozuoti fotosesijai. Iš pradžių tik kaip modelis dalyvavau kuriant eksperimentinę fotografiją. Vėliau pati įsigijau fotoaparatą ir ėmiau fotografuoti“, – pasakoja fotomenininkė.

Pažintis su fotografu Willie Nash‘u lėmė posūkį į siurrealistinę fotografiją. Jo studijoje buvo sukurtas didelio atgarsio sulaukęs M.Bačkovaitės fotografijų ciklas „Paskutinė vakarienė“. 

Menininkė fotografuoja juostiniu ir skaitmeniniu fotoaparatu, kuria ir juodai baltas, ir spalvotas fotografijas, tai esą priklauso nuo sumanymo, fotosesijos pobūdžio.

M.Bačkovaitės fotografijų paroda „Nėra laiko. Jie ir be Jų“ Fotografijos galerijoje veiks iki lapkričio 30 dienos.

Panevėžio miesto dailės galerijos inf.


 
Kitos naujienos
SELECT count(*) FROM am_stat_ip WHERE ip='ec2-54-156-61-117.compute-1.amazonaws.com' AND year_='2018' and month_=3
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired

Warning: mysql_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/vwww/www.photography.lt/data/db_sql/db_mysql.php on line 74
INSERT INTO am_stat_ip (ip, country,visits, hits, year_, month_) VALUES ('ec2-54-156-61-117.compute-1.amazonaws.com','com', '1', '1', 2018, 3)
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired