Atgal
Paskaitų apie fotografiją ciklas “Prospekto” fotografijos galerijoje

Edie Sedwick autoportretai sukurti fotokabinoje

Ketvirtoji ciklo paskaita apie fotografiją „Prospekto” fotografijos galerijoje pakvies į susitikimą su meno kritiku Virginijumi Kinčinaičiu. 2014 m. spalio 23 d., 17.30 val. klausysime paskaitos "Biometrija ir selfiai".

Masinio „asmenukių“ (selfių) išplitimo kontekste naujai išryškėja ankstyvoji kriminalės biometrijos ikonografija, fotografinės piliečių identifikavimo sistemos ar nepelnytai iš fotografijos istorijos išbrauktos fotokabinos reikšmė. Būtent šios, tarpusavyje persipinančios temos nubrėžia produktyvias „asmenukių“ kultūros tyrinėjimo ir meninio interpretavimo kryptis. 

Dangaus skliautą užstojanti, laiminga ir užmarši garsenybės ar vidutinybės "selfio" šypsena yra dramatiška šių dienų visuomenės išraiška. Joje, kaip ir seniau, fotokabinos atveju, persikloja dvi, reguliuojamo automatizmo ir nevaldomos aistros, logikos. Vizualius jų saveikos rezultatus nelengva perprasti, bet įdomu. Neatsitiktinai fotokabinuose sukurtų fotografijų archyvai vis labiau domina kolekciuonierius ir šios fotografijos rūšies entuziastus. Muziejuose atidaromos teminės fotokabinų fotografijų parodos, atrandama keistų fotokabinų pasaulio istorijų šiuolaikinio kino siužetuose. Tai ilgas ir idomus klasikinių "asmenukių" išradimo ir raidos laikmetis. Jis nužymi naujas medijuotos XX amžiaus visuomenės savikūros tendencijas, jos kūrybiškumo proveržius ir priklausomybę nuo technologijų raidos, jos paradoksus ir etines dilemas. Todėl daugybė įdomių politinių, socialinių, kultūrinių nesusipratimų yra sudėtinė ir smagioji šio reiškinio dalis.  
 
Kitos naujienos
SELECT count(*) FROM am_stat_ip WHERE ip='ec2-54-196-46-127.compute-1.amazonaws.com' AND year_='2018' and month_=3
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired

Warning: mysql_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/vwww/www.photography.lt/data/db_sql/db_mysql.php on line 74
INSERT INTO am_stat_ip (ip, country,visits, hits, year_, month_) VALUES ('ec2-54-196-46-127.compute-1.amazonaws.com','com', '1', '1', 2018, 3)
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired