Atgal
Fotomenininko Edmundo Kolevaičio personalinė paroda ir albumo „Pangea“ pristatymas

Spalio 15 d. 12  val. Kauno miesto savivaldybės administracinėse patalpose ( Laisvės al. 94 a) įvyks fotomenininko Edmundo Kolevaičio personalinės parodos ir albumo „Pangea“ pristatymas. Renginyje dalyvaus autorius ir fotomenininkas Aleksandras Macijauskas. 
Edmundas Kolevaitis gimė 1952 m. rugsėjo 16 dieną Duobiškiuose, Šakių rajone, 1975 metais baigė Kauno politechnikos institutą. 2002 m. tapo  Lietuvos fotomenininkų sąjungos nariu. 2005 m. jam  suteiktas Meno kūrėjo statusas. 
Pasak menininko, žmogaus veidas yra neišsemiamas, jis nuolat besikeičiantis šios žemės unikumas. Ir nors mūsų veidai antropologiškai yra skirtingi, tuo pačiu jie yra atviri, juose įsirašo viskas, kas būdinga žmogui ir kas individualu. Žvelgdami į portretuojamojo veidą, mes atpažįstame tai, kas mus jungia ir galime atrasti „Pangea“. (Enrika Striogaitė „Fotografas E. Kolevaitis: kartais pernelyg niekiname kitas tautas“// „Kauno diena“ 2012-10-20)

Fotomenininko Edmundo Kolevaičio albumas „Pangea“, tai dvylikos metų darbas, apvainikuotas beveik 300 spalvotų fotografijų albumu, kurį galima apibūdiunti terminu „humaniškas“. Autorius per dvylika kūrybos metų aplankė net 20 skirtingų tolimų Rytų šalių. Kadangi albumas jau išleistas prieš du metus, tai per tą laikotarpį, menininko albumo pristatymas vyko skirtingose Kauno ir kituose Lietuvos miestuose, taip pat buvo surengtos personalinės menininko parodos: Nacionaliniame Kauno dramos teatre, Žalgirio arenoje, Birštono kultūros centre ir k.t. Menininko darbai išsiskiria tiek tematika, tiek specifine stilistika lietuviškosios fotografijos istorijos kontekste. Nors menininkas dažniausiai fotografuoja  ne Lietuvoje, o tolimosiose šalyse: Indijoje, Tanzanijoje Kolumbijoje, pagrindiniu jo fotografijų objektu tampa portretuojamasis asmuo. Menininkas savo kūrybos stilistikai jau ištikimas daugiau nei gerą dešimtmetį. Šiuose portretuose svarbiais akcentais išlieka ne tik portretuojamojo egzotiškas grožis, taip pat autorius įsijaučia į herojaus būsenas, emocijas. Būdamas dažnu svečiu tolimosiose šalyse, autorius kitokį Rytų pasaulį mato - stebi savitu ir netradiciniu stebėjimo tašku: jis ne tik fragmentiškai fiksuoja tam tikro įvykio ar portretuojamojo asmens detales, tačiau yra puikiai išanalizavęs šalies kultūros tradicijas ir papročius, jų kontekstas papildo fotografijos turinį. E. Kolevaičio fotografijų serijoje svarbi meninė kompozicija, portretuojamojo ryšys su egzotiška aplinka, tuo metu patirtos išgyvenamosios akimirkos tam tikro fiksuojamo įvykio metu. 
                                                                 
Menotyrininkė Gabrielė Kuizinaitė 


 
Kitos naujienos