Atgal
„Mikalojus Konstantinas Čiurlionis – fotografas“ Paskaitų apie fotografiją ciklas “Prospekto” fotografijos galerijoje

Antrąjame susitikime 2014 m. spalio 9 d. (ketvirtadienį) 17.30 val. Stanislovas Žvirgždas pristatys paskaitą „Mikalojus Konstantinas Čiurlionis – fotografas“. „Prospekto fotografijos galerijoje“ (Gedimino pr. 43, Vilnius).
 
Ilgą laiką M. K. Čiurlionio fotografijomis niekas nesidomėjo. Jos buvo vertinamos tik kaip ikonografinė medžiaga biografijai pažinti. Tik visai neseniai vertinimas pasikeitė ir M. K. Čiurlionio fotografinė kūryba tapo neatskiriama viso jo kūrybinio palikimo dalimi. Per fotografiją dar labiau išryškėja kūrėjo interesų ratas, suprantamesnė tampa ir jo, kaip dailininko ar kompozitoriaus, kūryba, atskleidžiamas dar vienas, mažai žinomas ir menkai tyrinėtas, ilgą laiką nesvarbiu laikytas kūrybos aspektas, nes „turinį meno darbams suteikia ne vien menininkas, bet ir žiūrovas, taip pat visokeriopas kultūrinis kontekstas“ (1).


„Galų gale Čiurlionio palikimo visuma priklauso mums, paveldėjusiems, ir visos to palikimo dalys traktuotinos tolygiai pagal išliekamąją meninę vertę“(2).

1)  Šiek tiek fotografijos. In: V. Landsbergis. Visas Čiurlionis. – Vilnius: Versus aureus, 2008, p. 124.
2)  V. Landsbergis. M. K. Čiurlionis. Žodžio kūryba. – Vilnius: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 1997, p. 21.

Medžiagą paskaitai parengė Alina Degteriova.

Artimiausi susitikimai spalio – lapkričio mėnesais vyks su Tomu Pabedinsku, Aurelija Maknyte, Marija Drėmaite, Jolita Mulevičiūte ir kt.

Paskaitų ciklą dalinai remia Vilniaus miesto savivaldybė.

 
Kitos naujienos
SELECT count(*) FROM am_stat_ip WHERE ip='ec2-54-166-152-187.compute-1.amazonaws.com' AND year_='2018' and month_=3
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired

Warning: mysql_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/vwww/www.photography.lt/data/db_sql/db_mysql.php on line 74
INSERT INTO am_stat_ip (ip, country,visits, hits, year_, month_) VALUES ('ec2-54-166-152-187.compute-1.amazonaws.com','com', '1', '1', 2018, 3)
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired