Atgal
Fotomenininko Felikso Kerpausko personalinė paroda

Šių metų spalio 7 d. (antradienį) 16 val. Kauno miesto muziejaus skyriuje, M. ir K. Petrauskų lietuvių muzikos muziejuje (adresas K. Petrausko g. 31) vyks fotomenininko Felikso Kerpausko personalinės parodos atidarymas. 

Feliksas Kerpauskas gimė 1933 metais Plungės rajono, Tverų miestelyje, mokėsi Rietavo vidurinėje mokykloje, studijavo Vilniaus pedagoginio instituto lietuvių kalbos ir literatūros fakultete, Vilniaus Tallat- Kelpšos aukštesniojoje muzikos mokykloje, dirbo Skuodo vidurinėje mokykloje. Didžiąją gyvenimo dalį 30 metų dirbo Kaune J. Dobkevičiaus vidurinėje mokykloje  muzikos mokytoju. Fotomenininkas F. Kerpauskas fotografuoti pradėjo 1954 metais. Aktyviai įsitraukė į Kauno foto klubo veiklą. 


1987 metais buvo priimtas į Lietuvos fotomenininkų sąjungą, suteiktas Meno kūrėjo statusas. Autorius yra surengęs daug parodų įvairiuose Lietuvos miestuose, daugiausiai Kaune. Menininkas dažniausiai kuria peizažus, fiksuoja Kauno kultūrinį  gyvenimą, draugų portretus  ir visa, kas pasak autoriaus, yra gražu. F. Kerpauskas pasakoja, kad jis fotografuoja, nes nori parodyti aplink esantį grožį kitiems. Svarbiausias jam -  pasidalinimo džiaugsmas. Paskutiniojo dešimtmečio menininko kūryboje dominuoja akmenų ir medžio žaizdų tematika. Akmenyje jis atranda jo spalvingumą, o detalėse įžvelgia žmonių ar gyvūnų portretus, fotografuodamas akmenį jaučia spinduliuojančią energiją. Medžiai yra jo draugai. Fotomenininkas svarsto: „Medžiai yra mano draugai. Jis sako kaip medžiai pradėdami savo kovą su pagrindiniais savo priešais – žmonėmis. Medžiai gamina žmonėms pagrindinį jų gyvybės šaltinį – deguonį. O žmonės medžius iškerta paruošdami vietą automobilių stovėjimo aikštelėms. Gi, automobiliai sudegina deguonį ir išmeta net į kosmosą. Moka gydyti savo žaizdas, tačiau ne visada jiems tai pasiseka. Medžiai lieka žaizdoti. Iš čia seka kita fotografijos tematika medžių žaizdos.  Paroda veiks iki lapkričio 10 dienos. 

Parodos kuratorė menotyrininkė Gabrielė Kuizinaitė


 
Kitos naujienos
SELECT count(*) FROM am_stat_ip WHERE ip='ec2-54-196-46-127.compute-1.amazonaws.com' AND year_='2018' and month_=3
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired

Warning: mysql_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/vwww/www.photography.lt/data/db_sql/db_mysql.php on line 74
INSERT INTO am_stat_ip (ip, country,visits, hits, year_, month_) VALUES ('ec2-54-196-46-127.compute-1.amazonaws.com','com', '1', '1', 2018, 3)
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired