Atgal
Fotomeno festivalyje KAUNAS PHOTO – “Kryžiaus krašto paroda. Šiuolaikinė šveicarijos fotografija”

Leo Fabrizio "Bunkeriai"

Ketvirtadienį, rugsėjo 11 d. 18:00 val. Nacionalinio M.K.Čiurlionio dailės muziejaus M. Žilinsko dailės galerijoje (Nepriklausomybės g. 12) bus atidaroma fotomeno festivalio KAUNAS PHOTO paroda “Cross Country Show (Kryžiaus krašto paroda)”. 
Autoriai ir jų darbai: Christian Lutz “Protokolas”, Leo Fabrizio “Bunkeriai”, Urs Biggler “Gotthard”, Luca Zanier “Galios koridoriai”, Romain Mader “Ekaterina”, Anne Golaz “Kaimiški vaizdeliai”, Giacomo Bianchetti “Ar galiu?”. Penki iš septynių autorių dalyvaus atidaryme.
19 val. galerijos auditorijoje vyks trumpa fotografijos naktis - autorių pristatymas. Trukmė – iki 1 val.

Parodos “Cross Country Show” satelitiniai renginiai:
Rugsėjo 11 d., ketvirtadienį 15:00 val. Vytauto Didžiojo karo muziejuje (K. Donelaičio g. 64, Kaunas) fotografo Leo Fabrizio iliustruota paskaita “Bunkeriai”, remiantis to paties pavadinimo fotografijų serija.
Rugsėjo 12 d., penktadienį 18:00 val. M.Žilinsko dailės galerijos auditorijoje (Nepriklausomybės a. 12, Kaunas) Catherine Kohler iliustruota paskaita “Šveicarų fotografija – už stereotipų ribų”.
Anne Golaz "Kaimiški vaizdeliai"

Parodos atidarymo metu lankytojai bus pakviesti aplankyti kitas dvi festivalio KAUNAS PHOTO parodas, veikiančias M.Žilinsko dailės galerijoje – “Generation '74” - su vienuolikos Europos fotografų, gimusių 1974 m., darbais ir “Muziejų dienos ir naktys” su trylikos menininkų darbais apie fasadinę ir užkulisinę muziejų rutiną.
---
Nors patys žmonių apsuptyje negarsiai juokiasi, nesielgia aikštingai, šveicarai viską girdi, mato. Jie – stebėtojai, saugantys popiežių, savo asmeninį privatumą, savo miesto, kantono sienas, šalies sienas, bankines paslaptis. Nors pastarosios tradicijos išsaugoti, atrodo, nepavyko, saugojimo barų dar yra. Įvažiuokite aplankyti atokų miestelį lietuviškais numeriais žymėtu automobiliu. Pastabčiokite. Išlipkite, pasivakščiokite. Dar šiek tiek pavažiuokite. Ir nenustebsite, kad turite „uodegą“. Ją prarasite tik išvažiavę iš miestelio ar jo formalios teritorijos. Taip Šveicarijoje įgyvendinama „saugi kaimynystė“.


Christian Lutz "Protokolas"

Parodos kuratorius Mindaugas Kavaliauskas, pats studijavęs Šveicarijoje, teigia, kad šveicarų fotografai – panašūs į „paprastus“ šveicarus, todėl jų darbai nuosekliai pasakoja apie helvetų gyvenimo būdą, jų santykį su savo šalimi ir išoriniu pasauliu. Kryžiaus šalies menininkai retai būna išsišokėliai, o skandalingiausias menininko poelgis šioje šalyje – jei dėl, sakytum, menko nusižengimo viešajai tvarkai, iškviečiama policija. Toks scenarijus, beje, buvo įgyvendintas vieno iš parodoje eksponuojamų fotografų kūrybinio darbo procese. Dažniausias šveicarų šiuolaikinių fotografų kūrybos metodas – stebėjimas. Legendinis Šveicarų fotografas Rene Buri, pokaryje atstovavęs lemiamo momento fotografijai, šiandien daug pasiekėjų neturi. Jo “anūkai” labiau laikosi „gynybinės pozicijos“, siekdami stebėsenos subtilumo, techninio perfekcionizmo ir “saugojimo”. 


Giacomo Bianchetti "Ar galiu?"

Dėl to dažnas pasakytų, kad didžioji dalis šveicarų fotografijos – nuobodi, nejudri, išranki siužetams. Keturiasdešimtmečių kartos kuriama dokumentinė fotografija dažnai pirmiausiai skirta vis dar sėkmingai gyvuojančiai iliustruotai spaudai, o po to – meno reikalams. Trisdešimtmečiai ir dvidešimtmečiai studijavo meno mokyklose, ir savo kūryboje kryžmina temas, problemas su meninės išraiškos klasika, meno tarpdisciplininėmis meno formomis. Šveicarų fotografija, kaip ir jų būdas neša mažos šalies, aplink kurią sukasi pasaulis, mentalitetą. Tai atvaizdai, už kurių vaizdo, fotografuoto Šveicarijoje, slepiasi pasaulinio masto politika, ekonomika, globalizacija.


Luca Zanier "Galios koridoriai"

“Cross Country Show” - paroda, apjungianti septynių šveicarų fotografų darbus, atskleidžiančius septynis šios šalies veidus: didžiosios politikos užkulisius, prabangą priimant svarbius sprendimus, korporacijas ir jų viešuosius ryšius, gynybinį mentalitetą, ekstremalias gamtines sąlygas, kuriomis šveicarai grumiasi kasdienybėje, šveicarų karaliavimą užsienyje ir jų užmarštį gilioje provincijoje.

“Fotomeno festivalio KAUNAS PHOTO” organizatoriai
Lietuvos fotomenininkų sąjungos Kauno skyrius ir VšĮ Šviesos raštas

KAUNAS PHOTO didieji rėmėjai: Lietuvos Kultūros taryba ir Kauno miesto savivaldybė.
Parodos Cross Country Show rėmėjas – ProHelvetia.
Visi rėmėjai ir partneriai festivalio svetainėje – www.KaunasPhoto.com

Daugiau informacijos:
M. Žilinsko dailės galerija (8~37) 22 28 53
Parodos kuratorius (8~650) 77895; festival@kaunasphoto.info
Www.KaunasPhoto.com

Romain Mader "Ekaterina"


Urs Biggler "Gotthard"

 
Kitos naujienos
SELECT count(*) FROM am_stat_ip WHERE ip='ec2-54-166-152-187.compute-1.amazonaws.com' AND year_='2018' and month_=3
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired

Warning: mysql_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/vwww/www.photography.lt/data/db_sql/db_mysql.php on line 74
INSERT INTO am_stat_ip (ip, country,visits, hits, year_, month_) VALUES ('ec2-54-166-152-187.compute-1.amazonaws.com','com', '1', '1', 2018, 3)
Table 'am_stat_ip' is marked as crashed and should be repaired