Atgal
GINTAUTAS DAINYS (1969–2005) fotografijos / photographs

UDK 77.04(474.5)(084)
Da-117
ISBN 9955-9711-5-0

© Marija Šileikaitė-Čičirkienė
© Mantas Misevičius-Čičirka
© Skirmantas Valiulis
© Angelo Frosio
© Arūnas Augutis
© Živilė Nemickienė
Medžiagą surinko / Collection prepared Dalia Dainienė


Gintauto žmona nuoširdžiai dėkoja Rokiškio rajono savivaldybei, Angelo Frosio fondui, Rokiškio dailininkų klubui „Roda“, UAB ) „Zirzilė“ direktoriui Sauliui Gintautui, draugams ir visiems padėjusiems išleisti šią knygą.

„Iš fotografijų sprendžiu, kad G.Dainys labai mylėjo gyvenimą, ir viską, kas jame tikra ir gražu“, - knygos įžangoje rašo garsus kino kritikas, fotomenininkas Skirmantas Valiulis. Ginto žmona Dalia prisipažino iš pradžių nesitikėjusi, kad S.Valiulis imsis recenzuoti Ginto kūrybą. Mat visi sakė: „Neišprašysit“.

 Tačiau leisdama vyro albumą moteris patyrė, jog taisyklė „belskis ir bus atidaryta“ – veikia. Mat nė vienas neatsisakė padėti, o pats pirmas į pagalbą atėjo fotomenininkas Romualdas Rakauskas, paaiškinęs nuo ko ir kaip pradėti.

Moteris vadina jį knygos „krikštatėviu“. D. Dainienė visą laiką jautė ir rajono mero Egidijaus Vilimo palaikymą, o savivaldybė knygai leisti be didesnių diskusijų skyrė apie 52 tūkstančius litų. Dar buvo papildomai surinkti maždaug 8 tūkstančiai. Anot D.Dainienės, jai buvo svarbu, kad knyga išeitų kokybiška. Šiandien rezultatu patenkinta ir mano, kad Gintas, kaip kūrėjas, šiame albume atsiskleidžia – netrūksta jam būdingos ironijos, sarkazmo, tačiau liko ir „saldžių vaizdelių“.


Iš 6 tūkst. negatyvų knygos sudarytoja fotomenininkė Marija Čičirkienė atrinko apie 200 fotografijų – ir spalvotų, ir ne. Natiurmortai, montažai, aktai, simboliai, taip jo mėgstamų senų žmonių, draugų portretai, senų sodybų, gamtos vaizdai, nostalgija dvelkiančios nuotraukos.

 
Kiti leidiniai