Atgal
Gintautas Trimakas. Fotografija
admin2/download.php?id=5392&FILE1_SAVE=file&table=am_files&path=%2Fhome%2Fvwww%2Fwww.photography.lt%2Fdata%2Ffiles%2Ffiles%2F

Sudarytojai
Gytis Skudžinskas, Gintautas Trimakas
Teksto dalies sudarytoja
Agnė Narušytė
Kūrinių ciklų aprašymus parengė
Gintautas Trimakas, Rūta Tamulevičiūtė ir Agnė Narušytė
Redaktorė
Loreta Rogienė
Vertėjas
Jurij Dobriakov
Dailininkas
Gytis Skudžinskas

Leidinį parėmė
Lietuvos kultūros taryba
Lietuvos Respublikos kultūros ministerija
Spaustuvė „Petro ofsetas“
Išleido
Lietuvos fotomenininkų sąjunga
Lietuvos fotomenininkų sąjungos fotografijos fondas
Spausdino
Petro ofsetas, UAB

2016
224 p.
Tiražas
700

Gintauto Trimako monografijoje pristatoma autoriaus pastarųjų trijų dešimtmečių kūryba. Publikuojami darbai sukurti nuo 1987 m. iki šių dienų. Teorinėje knygos dalyje aktualizuojamos menininko kūrybinės praktikos Lietuvos ir pasaulio kultūros kontekste.


Fotografijos fenomenologija pagal Gintautą Trimaką
Agnė Narušytė

Jei manai, kad žinai, kas nufotografuota, Gintautas Trimakas pasakys: „Ne apie tai.“ O apie ką? Nesakys. Galima žiūrėti ir kalbėti tik pasitraukiant nuo to, ką matai, – net ne į priešingą pusę, į negatyvą (tai jau būtų žinojimu ir logika grįstas žingsnis), bet už vaizdo, už šviesos ir tamsos, už to, kas yra ar gali būti matoma. Tačiau tam, kad ten galėtum patekti, reikia ką nors nufotografuoti, t. y. įtraukti kiek nors šviesos į cameros obscuros tamsą, ir „išaiškinti“, kaip sako jis pats. Laikas, kuris įsiterpia tarp tikrovės įrėminimo paspaudžiant fotoaparato mygtuką ir galutinio vaizdo pamatymo, yra Trimako tyrinėjimų objektas.
<...>
 
Kiti leidiniai