Atgal
Žurnalas ,,Vyzdys“ foto/video 2015 ½
Metų pabaigoje spaudos kioskuose ir prekybos centruose pasirodęs fotografijos ir technikos žurnalas ,,Vyzdys“ supažindina skaitytojus su technikos naujovėmis. Atsižvelgdami į tai, kad fotoaparatų modeliai prekystaliuose gana greitai keičiasi, o gamintojai ir reklamos specialistai ragina pirkti naujus, gudriai manipuliuoja nežymiais patobulinimais.
Todėl žurnalo leidėjai pateikia patarimų, į ką pirmiausiai reikėtų atkreipti dėmesį perkant veidrodinį skaitmeninį (DSLR) ir sisteminį (CSC) fotoaparatą. Publikuoja ir kitų patarimų, praturtinančių pažengusio fotografijos mylėtojo techninį išprusimą. 

Šiame numeryje, kaip ir ankstesniuose, kur buvo nagrinėjama Mažosios Lietuvos problematika, žurnalo redakcija išskiria ir vykdo vieną projektą. Tai rubrika: ,,Ryšys su kuriančiais ir dirbančiais užsienyje. Emigracijos fonas“. Publikacijose pristatoma menininkų L. Abucaitės Hornall (Kalifornija, JAV), V. Marinino (Mančesteris, Didžioji Britanija) kūryba, D. Labanauskaitės (Barselona) Ispanijos lietuvių bendruomenės veiklos apžvalga. Nagrinėjama ir Lietuvos kaimynystėje esančios, Kaliningrado srities paveldo klausimai (A.Bachtinas, V.Jankauskas, V.Juraitis, A.Valiauga). Daugelį metų žurnalo redakcijai palaikant ryšius su užsienyje gyvenančiais ir kuriančiais menininkais ryškėja tendencija, kad mūsų menininkai laimės ir sėkmės siekia pavieniui - nesiintegruoja į tautines bendruomenes, kaip, pvz., kiniečiai. 
Kultūros paveldo plotmėje pristatomas Vito Luckaus palikimas. Dr. M.Matulytės publikacijoje atskleidžiama anksti išėjusio iš gyvenimo menininko kūrybos tradiciškumas, išskirtinumas ir modernumas. Informuojama apie plačiai ir turiningai paminėtą menininko 75 metų jubiliejų, išleistas apie jį monografijas. V. Juraičio publikacijoje sugrįžtama prie V. Luckaus dramos, sukrėtusios fotografų bendruomenę, pristatomi fotografų prisiminimai, jį pažinojusių kolegų vertinimai, prisimenant šią asmenybę fotografų bendruomenės nuomonės kardinaliai išsiskyrė. 
Įžengusi į XXI a. mūsų visuomenės vertybės patyrė didelius sukrėtimus, dabar gyvename ne rytinėje europinėje dalyje, o vadinamojoje ,,pilkojoje zonoje“, kur kainų ir vertės politika iškreipta, vos ne kiekviename kvartale išdygo po tris ,,supermarketus“, nors užtektų keliems gyventojų kvartalams vieno. 
Turime kelias fotografų studijų mokyklas, tačiau įgiję profesionalaus fotografo diplomą, už mokslus sumokėję apvalią sumą, vos keli ,,procentai“ jaunuolių gali įsidarbinti pagal profesiją. Nagrinėdama fotografijos mokymo istoriją Lietuvoje ir Vilniuje ilgametė pedagogė R. Kubertavičienė savo publikacijoje pažymi, jog turime gilias ir turtingas fotografijos pedagogikos tradicijas. Iš fotografijos istorijos tematikos skaitytojai ras išsamią V. Juraičio publikaciją apie prieškario fotografą Julių Miežlaiškį ir apie jo kūrybą išleistą fotoalbumą. 
Taip pat pažymima, kad žurnalas ,,Vyzdys“ su skaitytojais jau 20 metų. Prisiminti ištikimiausi ilgamečiai bendradarbiai, kai kurių jau šiandien neturime šalia. Nepopuliarus dabar laikas žurnalams, ir niekad nebuvo lengvas, bet lankėme ir lankome jus ne tik Vilniuje, bet ir Skuode, Lazdijuose ir Pasvalyje...

 
Kiti leidiniai