Atgal
Žurnalas ,,Vyzdys foto/ video”. 2013 vasaros numeris


Spaudos  platinimo lentynose pasirodė  ,,Vyzdys  foto/video”2013 1/2. Vasaros numeris.


Technikos apžvalgoje pristatomi  aksesuarai. Turint omeny, kad  Lietuvos rinka jau gerokai aprūpinta skaitmeniniais fotoaparatais,  prekybininkai  ieško  galimybių pasiūlyti  priedus, kurių dėka galima  pagerinti savo darbo ir fotografijų kokybę. 
  Tai  vaizdų kalibruotojai,  ekranai Eizo,  fotoaparatų laikikliai, trikojai, kuprinės.
  Žurnalo redakcija atliko testus naujiems  objektyvams Sigma 35 mm, Nikon 80-400mm, išbandė  atsparias aplinkai  kompaktines fotokameras Pentax WG. Pristatomos naujienos  fotoaparatai Fujifilm  X-M1, Nikon Coolpix A, Coolpix 330, Olympus PEN  E-P5 ir kt.
  Jutiklis -fotaparato širdis. Publikuojamas išsamus pažintinis straipsnis apie jutiklius.
Su rubrika apie  senasias technologijas  talpinamas E. Kabošio straipsnis apie cianotipiją.
 Kūrybos puslapiuose  tęsiami pokalbiai apie lietuvišką klasiką. Šįkart susitikimas su Vaclovu Strauku,  švenčiančiu 90 metų jubiliejų. 
    Numerio interviu. Rašytojas  S.T . Kondrotas  tapo  bragakmenių fotografu. V. Juraičio pokalbyje  su rašytoju  naujame amplua  netik  apie  fotostudiją  Los Angele, apie žurnalistiką, brangių papuošalų fotografavimą.
   Į klausimą, ar Vakarų  pasaulio vertinimas ten jam gyvenant 20 m. nepasikeitė  S.T. Kondrotas  atsakė: ,,visur -žmonės, į juos žiūrėjau visada skeptiškai, ir jie niekada manęs  nenuvylė”. 
 Baltijos šalių fotoparoda konkursas ,,Esu fotografas” įvyko Taline. Publikuojamos nugalėtojų fotografijos.
  Kraštovaizdis. Mažųjų ir didesnių miestelių logika. Poleminės fotografo pastabos apie  bėdas ir problemas kuriant ir puoselėjant  Lietuvos miestų įvaizdį .
 Kelionių horizontuose - Kirgizija švedų fotografų akimis.  Malta, Marokas, Argentina- tai, ką pamatė mūsų žurnalo skaitytojai.
    Karaliaučiaus, Mažosios Lietuvos akiratyje -  Tolminkiemis, Tilžė, Kaliningrado vaizdai, žmonės ir prisiminimai.
  Kiek kainuoja fotosesija - tai dažnam fotografijų užsakovui rūpimas klausimas. Atsakydamas į tai  jaunas fotografas J. Kirilenka  viską paraidžiui  suskaičiuoja. Ir paaiškėja , kad fotosesija  ne už dyka.  Laiškuose, atsiųstuose   redakcijai, aptinkame įžvalgų, pasidžiaugiame tuo, kad neprarandame ryšio su skaitytojais.
   
 
Kiti leidiniai