Atgal
Ramūnas Danisevičius. Būti laikuFotografijų albumas „Būti laiku“ – pirmoji fotografo Ramūno Danisevičiaus autorinė darbų knyga. Knygoje sudėtos 122 juodai baltos fotografijos. Ne viena jų fotografui pelnė apdovanojimų.

R. Danisevičiaus kūryba sunkiai įspraudžiama į temos rėmus. Savo žvilgsnį jis nukreipia į bene visas gyvenimo sritis: darbą, laisvalaikį, politiką, pramogų pasaulį, meną, miesto erdves... Jo fotografijose – mūsų gyvenamo laiko atspindžiai, atpažįstamos vietos, atpažįstami veidai, įvykiai - čia skirtingais diapazonais, įvairiausiais atspalviais skleidžiasi visa gyvenimo panorama.

Autoriaus fotografija išskirtinė, rodos, jis net proziškiausioje kasdienybėje, įprasčiausioje rutinoje pamato netikėtumą, pažvelgia kitu kampu ar tiesiog atsiranda vietoje laiku ir būtent taip gimsta jo fotografijos braižas ir savituma.

Kaip teigia albumo sudarytoja Eglė Deltuvaitė, R. Danisevičius „ieško būdų kasdienybės įvykių sūkuryje užfiksuoti akimirkas, kuriose įamžinta tai, kas įstringa ilgam ir kalba apie daugiau nei šiandiena. Būtent dėl to Ramūno Danisevičiaus fotografija – tai kasdienybė kaip įvykis“.

Knygoje kiekviena fotografija turi savo laiką ir vietą, taip sukuriamas bendras pasakojimas – nuo ryto ligi vakaro, nuo jaunystės ligi senatvės. Kiekviena fotografija turi ir po du pavadinimus – vienas, tas tikrasis, paprastai šmaikštus, ypatingai tikslus, savaip net poetiškas, o kitas – proziškas, nusakantis fotografijos „gimimo“ vietą, kontekstą, laiką. Ir šia prasme tas vienas kadras, ta viena užfiksuota akimirka tampa begaline...

Pasak Tomo Pabedinsko, „nors R.Danisevičius yra sukūręs fotografijų serijas apie šiukšlynuose gyvenančius žmones („Kitas pasaulis“, 2001) ir kalėjimą („Kalėjimas“, 2003-2004), ryškiausiai jo talentas atsiskleidžia atskirose fotografijose. Nuo karštų įvykių fiksavimo tolstančios ir ilgalaikius tyrimus orientuotos dabartinės fotografijos kontekste R.Danisevičius primena herojų iš laukinių Vakarų, kur kiekvienas šūvis gali būti lemtingas. Jis kuria fotografiją, kurioje pripažinimą gali pelnyti vienintelis kadras, įamžinęs nepakartojamą „lemiamą momentą“. Tokių akimirkų R.Danisevičius užfiksavo ne vieną ir Lietuvos reportažinę fotografiją papildė darbais, atitinkančiais laiko patikrintas šios fotografijos srities vertybes. Geriausiais savo kūriniais jis taip pat įsitvirtino bendrame Lietuvos fotografijos kontekste, kuriame išsiskiria kritišku požiūriu ir lakoniška bei įtaigia fotografijų vaizdine kalba. gal kaip tik tokia tarpinė pozicija ir formuoja šio autoriaus savitumą – dirbdamas kaip reporteris jis kartu išlieka ir kūrėjas“.

Ramūnas Danisevičius gimė 1973 m. Biržuose. Spaudos fotografu dirba nuo 1993 m. 2001 tapo Lietuvos fotomenininkų bei Lietuvos spaudos fotografų klubo nariu. Yra surengęs individualių parodų Lietuvoje bei užsienyje, pelnė 37 apdovanojimus. Konkurse „Lietuvos spaudos fotografija“ 2001-2008 metais gavo 18 auksinių kadrų.


 
Kiti leidiniai