Atgal
"FOTOgrafija" 2010 Nr. 2

Šiame žurnalo „Fotografija“ numeryje rasite straipsnius, kuriuos galima suskirstyti į dvi stambias grupes. Pirmoji skirta (savi)analizei ir siekiui per subjektyvias nuomones apčiuopti objektyvius dalykus. Antroji skirta trims stambiausiems 2010 m. rugsėjį Lietuvoje vykusiems fotografijos renginiams: 33 tarptautiniam Nidos fotografijos seminarui bei festivaliams „Kaunas Photo“ bei IN FOCUS 2010. 


Daugelis pirmoje dalyje nagrinėjamų temų – sudėtingos, sunkiai apibendrinamos vienareikšme išvada. Kalbėti apie fotografijos rinką Lietuvoje kartais atrodo beprasmiška, nes, daugelio nuomone, jos tiesiog nėra. Fotografijos švietimo sistema ar profesionali kritika taip pat kartais kelia abejonių. Lygiai tokia pati aštri tema – regionų ir sostinės situacijų lyginimas. Galbūt apie fotografijos leidinius kalbėti lengviau, bet ir čia polemikos netrūksta. Sąmoningas kalbėjimo šiomis temomis inicijavimas neturėtų būti traktuojamas kaip nesugebėjimas džiaugtis ar noras ieškoti papildomų problemų. Kritinis požiūris nėra kritika, o tiesa gimsta diskusijoje.

Fotografijos festivaliams ir seminarui skirtoje dalyje siekiama iš organizatorių perspektyvos apibendrinti įvykusius renginius, pasidalinti įspūdžiais, pasiūlymais ir tiesiog pasidžiaugti. (Eglė Deltuvaitė)

 
Kiti leidiniai