Atgal
Jurga ir Ričardas Anusauskai. Toli iš arti

Tai 288 puslapių  knyga-foto albumas  apie tai, ką galima atrasti, pamatyti  ir patirti unikalioje  gamtoje, tai įamžinti  floros, faunos, gamtos paveikslai  ir jų grožio esmė.


www.wildphotogallery.com

Autoriai Jurga ir Ričardas Anusauskai Lietuvos fotomenininkų sąjungos nariai surengę virš 15 tarptautinių parodų.
 
Žymus fotomenininkas, dailininkas –  Rimantas Dichavičius teigia, kad  nuotraukos  knygoje perauga informacinę paskirtį. Jose susilydęs netikėtumo momentas, autorių aštrus pastabumas, skaidrus, gerumu spindintis žvilgsnis, o svarbiausia – kadras tampa tartum užbaigtas paveikslas. Daugelis fotografijų įgyja savarankišką vizualinį, kartais net simbolinį statusą – tam talkina subtili plastinė kalba su nepakartojimais gamtos formų ritmais, spalvų  netikėčiausiais deriniais, faktūrų išraiškingomis vibracijomis. Neabejotinai autoriams talkino muzikinis pasaulio suvokimas. Tai tarsi įtaigus eksperimentas: muzikinė pajauta transformuojama į subtilią vaizdų kalbą, kurioje dominuoja gėris, grožis, išmintis, pagautos nepakartojamos akimirkos.

Kaip sakė Rene Deskcartesas “Keliauti yra beveik tas pat, kaip kalbėtis su praėjusių amžių žmonėmis“. Jurga ir Ričardas Anusauskai apkeliavę virš 100 valstybių. Praskrista, pravažiuota, praeita, praplaukta laivais apie 300 tūks.km.  Knygoje „Toli iš arti“  pasirinkti darbai  iš daugiau kaip 50 valstybių: Meksikos, Belize, Gvatemalos, Brazilijos, Amazonės, Kenijos, Tunise, Šri  Lankos, Altajaus,Europos , Lietuvos ir kt.

Jurga ir Ričardas Anusauskai daugiausiai fotografuoja gamtoje, kurią laiko didžiulia informacine erdve žmogui. Čia matomi ir jaučiami ženklai, visa ko ištakos, įvairios būsenos, kintantys ir nekintantys vaizdai, pėdsakai, gyvybės kodai  virstantys kūrimo aktais. Daug laiko joje praleidę,  autoriai pastebėjo, kad gamta irgi „mąsto“. Jie mano, kad „Gyvūnai nuolatos  primena, jog mes esame tik svečiai jų valdose. Ar atsidūrę gamtoje visada elgiamės kaip svečiuose ..?
Džiunglės - vieta, kur gamta susilieja su žmogaus prado ištakomis. Garsų, Spalvų ir Formų harmonijos galia sukelia tokį  ramybės jausmą,  kad mes jaučiamės geriau negu namuose ir kaip skaudu suvokti, kad labai arti ta diena kaip viskas  bus arba  privatizuota ar sunaikinta...“

Autoriai įsitikinę kad kiekvienas šiuolaikinis žmogus įsigijęs knygą „Toli iš arti“ patirs gamtos atradimo džiaugsmą padedantį suvokti mūsų planetoje gyvybę palaikančias ekosistemas ir procesus,  padės suprasti  pasaulį kuriame gyvename, išsiugdyti pagarbą gyvajai ir negyvajai gamtai, atsakomybę už jos išsaugojimą bei racionalų resursų naudojimą. Knygos autoriai


Ričardas ir Jurga Anusauskai

 
Kiti leidiniai