Atgal
„Dangaus paveikslai“ – apie sparnus ir svajones

žurnalas „Aviacijos pasaulis“ pristato 144 psl. suvenyrinio dydžio albumą „Dangaus paveikslai“


Fotografijų albumas „Dangaus paveikslai“ – apie sparnus ir svajones

Du mėnesius Tarptautinio Vilniaus oro uosto keleiviai galės gėrėtis aviacinės fotografijos paroda, kuri atidaryta gruodžio pradžioje. Parodos atidarymo metu konkurso organizatorius – žurnalas „Aviacijos pasaulis“ pristatė 144 psl. suvenyrinio dydžio albumą „Dangaus paveikslai“ ir paskelbė VII tarptautinio aviacinės fotografijos konkurso laureatus ir nominantus. Konkurse dalyvavo 82 autoriai iš Lietuvos ir Latvijos, o pagrindinis vertinimo kriterijus buvo meniškumas. Fotografijas vertino komisija. Ištikimi jos nariai daug metų yra kino ir fotografijos kritikas Skirmantas Valiulis, fotomenininkas, Nacionalinės premijos laureatas Stanislovas Žvirgždas, Fotomenininkų sąjungos pirmininkas Jonas Staselis, konkursų įkvėpėja – žurnalo „Aviacijos pasaulis“ vyr. redaktorė Vilma Jankienė.

Laureatais tapo už nuotraukų ciklus:
I vieta – Andrius Repšys, II vieta – Algimantas Deikus ir Vidas Kaupelis, III vieta – Kazys Mikalauskas. Visus laimėtojus jungia bendras bruožas – aistringa meilė aviacijai, jie daug laiko praleidžia aerodromuose ir itin vertina aviacijos ir fotografijos sintezę.
Kitos nominacijos:
originaliausias kadras – Lukas Kalvaitis („Spartanas“), romantiškiausias kadras – Viktorija Daugvilaitė („Paukštis“), geriausias „stop“ kadras –Valentinas Raginskas („Pilnatis“), geriausias kadras ore – Ona Valkauskienė (ciklas „Europos sklandymo čempionatas Lietuvoje, finišai“), Lietuva iš paukščio skrydžio – Romualdas Vaitkus (nuotraukų ciklas), ekstremaliausias kadras – Modestas Patašius („J.Kairio skrydis kauniečiams“), gražiausias dangus – Martynas Vidzbelis („Dviese“), šmaikščiausias kadras – Kęstutis Svėrys (11-tojo Europos An-2 sąskrydžio dalyvis, Paluknio Airparke), už istoriją – Ričardas Dailidė („Erdvių užkariautojai“), už patriotizmą – Raimondas Pundinas („Parasparnininkų skrydis iš Vilniaus į Taliną Baltijos keliu po 20 metų“).

Fotografijų albumą „Dangaus paveikslai“, išleistą 1000 egz. tiražu, galima įsigyti tik žurnalo „Aviacijos pasaulis“ redakcijoje.

Albumai tapo populiariais suvenyrais
Aviacinės fotografijos konkursų dalyvius vienija dangus, meilė aviacijai ir Lietuvai. Užsienio autorių sąsajos su mūsų krašto aviacinėmis tradicijomis yra būtinas kriterijus dalyviams. Tad konkursų tikslas išlieka nepakitęs – propaguoti lietuvišką kultūrą, vaizdine kalba rašyti aviacijos metraštį. Tam pasitarnauja albumų serija. Naujas 144 puslapių albumas „Dangaus paveikslai“ jau šeštasis albumų kolekcijoje. Visų albumų formatas yra vienodas, suvenyrinis – 15x15 cm. Aviatoriai (ir ne tik) pamėgo albumą dovanoti kaip vertingą aviacinę dovanėlę.
Parodos keliauja po pasaulį
Tradiciškai parodų ekspozicijos nuolat keliauja. Per septynis metus keliaujančias fotografijos parodas stebėjo per 400000 žmonių Lietuvoje ir užsienyje – Latvijoje, Lenkijoje, Vokietijoje. Fotografijos darbus buvo galima išvysti muziejuose, galerijose, aerodromų angaruose, tarptautinių oro uostų erdvėse, savivaldybėse, bibliotekose, teatrų fojė, prekybos centruose, automobilių salonuose, privačiose įmonėse.
„Fotografija įtaigiai perduoda įspūdingas aviacines emocijas ir dinamiką, per septynetą metų keli tūkstančiai konkursinių darbų patvirtina, kokie neišsemiami kūrybiniai klodai yra aviacijos ir fotografijos sintezėje, o rezultatas kaskart nustebina. Parodos ir fotografijų albumai užburia emocijomis, praplečia akiratį, priartina aviacijos grožį prie visų žmonių. Naujas albumas „Dangaus paveikslai“ – poetiškas pasakojimas apie sparnus ir svajones, žemės ir dangaus grožį,“ – sako konkursų organizatorė Vilma Jankienė.

Informaciją parengė Vilma Jankienė
Žurnalas „Aviacijos pasaulis“
vilma@aviacijospasaulis.lt, tel. 8-616 19201

 
Kiti leidiniai