Atgal
Žurnalas FOTO Nr.2(12)

Šio numerio tema – lomografija

Žurnalą galite įsigyti Prospekto galerijoje
(Gedimino pr. 43, Vilnius)


Galbūt klasikinės fotografijos mėgėjus gali kiek suerzinti šio numerio tema. Ne kiekvienam prie širdies lomografija, dažnai kiek drumzlina, neryški, fragmentiška, keistų spalvų fotografija. Fiksuojami atsitiktiniai, nenuglaistyti kadrai, naudojami ir vienkartiniai juostiniai fotoaparatai. Tačiau atidžiau peržiūrėdamas "lomo" entuziastų darbus, gali "pagauti emocinį kablį" ir linksmai pasinerti į šią žaismingą madą.

Turinys
6-7 Įžanga
8-9 Naujienos
10-13 Konkurso „Spontaniškai" laimėtojai
Konkurso nugalėtoja išrinkta Gabija Vaišvilaitė (Geltona), penkiolikos metų mergina, gyvenanti Jungtinėse Amerikos Valstijose. Teisingiausiai ją apibūdina vienas svetainėje efoto.lt rašytas komentaras: „Lomo" princesė... ne kitaip. Tu ir fotoaparatas - graži, pavykusi pora."

14-16 Pokalbis apie banano žievę, medį liepą ir kitus „lomo" filosofijos aspektus
Gintautas Trimakas: „Primityviųjų lęšių „netobulas" piešinys jau seniai žavi lomografijos mylėtojus. Profesionalai visada siekė tobulo vaizdo, o mėgėjai, norintys savito piešinio, naudoja klaidas ir tą netobulumą kaip saviraiškos galimybę."

17-20 Šeši nevykėliai
Gintas Kavoliūnas. Gerai pagalvojus, „lominti" galima bet kokiu fotoaparatu, nes ne tiek užrašas ant dėžutės, kiek požiūris į gyvenimą lemia, ar tu fotografas ar lomografas. Taigi neieškosim ir neįvardinsim šio improvizuoto testo nugalėtojo. Su bet kuriuo aparatu galima išgauti kažką įdomaus. O vadovaudamiesi dešimtąja lomografijos taisykle, nekreipkite dėmesio ne tik į taisykles, bet ir į šį testą.

22-28 Meksika, por favor
Aistė Kisarauskaitė. Į Meksiką ėmiau du fotoaparatus - „Canon EOS 400D" ir 3,90 Lt kainuojantį plastikinį juostinį „VIVITAR T101". Rimtesniems kadrams ir visai pakvailioti. Fotografuoti buvo itin sunku - labai aktyvi saulė plieskia, palikdama aštrius, tamsius šešėlius. Užėjus į bažnyčią tamsu, tenka vėl keisti nuostatas, išėjusi į gatvę net nematai prevew kameros ekrane, fotografuoti tenka akluoju būdu.
30-32 „Lomkės"
Darius Jurevičius. Iš patirties žinau, kad „lomo" fotoaparatai veiksmingi tie, kurie turi blykstę. Šauni su blykste tiesiai į akis ir nušautiems prasideda „lomkės".


34-39 „Sidabrinė" fotografija
Gintas Kavoliūnas. Mėginu pažadinti jūsų meilę klasikinei, analoginei, jei jums patogiau - „sidabrinei" fotografijai.


40-46 Holga, Diana?.. Danutė
Vidas Biveinis. Kaip aš su meile bandžiau sukurti „lomo" fotoaparatą vardu „Danutė" ir išbandžiau tikroje fotosesijoje.


47-51 „Olympus E-30" - įgimtas kūrybiškumas
Vidas Biveinis. Jei nepastebės ant fotoaparato esančių skaičiukų, aplinkiniai greičiausiai jus palaikys profesionalu. O ir pats, ko gero, tokiu pasijusite, kai tik išmėginsite visas jo galimybes.


52-55 85-tukai - iššūkis „Zeiss"
Mikas Binkis. Lyginame tris 85 mm objektyvus. Kuris geriausias?


56-58 Fonų laikikliai
Saulius Pakrijauskas. Šį kartą pabandėme paieškoti alternatyvų fonų „kabyklai" - stovams su skersiniu.


60-65 Laiko mašina. Emulsijos gamyba
Martynas Juras. Dabar, kai trimituojama apie vertybių devalvaciją, ypač aktualu turėti ką nors tikro, unikalaus, ką galima pačiupinėti, arba daryti tai, kas verčia šypsotis. Noriu pasidalinti su jumis savo įspūdžiais, pastebėjimais bei hipotezėmis apie emulsijos gamybą.


66-68 Lomografinis efektas
Kaip imituoti lomografinį efektą naudojantis „Photoshop‘u".


70-71 Fotografiniai Ričardo Anusausko pasakojimai
Aušra Šimašiutė. Kaip papasakoti 120 kelionių įspūdžius, kelionių į pačius atokiausius žemės kampelius, ir kokią patirtį bei išmintį jos galėjo suteikti.


72-74 Portreto retušavimas su „History Brush"
Remigijus Starkauskas. Kad būtų išsaugota kuo daugiau natūralumo, pakeitimai portretinėse nuotraukose turėtų būti labai subtilūs. Kartais užtenka vos kelių brūkštelėjimų teptuku.


80-83 Mūsų komanda komentuoja
„Lomo" fotografijas komentuoja Remigijus Zolubas, Gintautas Trimakas ir Arvydas Maknys.


84-93 Modernus kūnas. Tarp emocijų ir polėkio.
Mindaugas Kavaliauskas. Taigi grįžtame prie kūno fotografijoje - naujųjų laikų, naujų interpretacijų.

94 Sloga lomo stiliumi

 

 
Kiti leidiniai