Atgal
Žurnalas FOTO Nr. 8(10)

Naujas žurnalas FOTO skirtas mistikai! Žurnalo komanda mistikos ieškojo kavos tirščiuose (ryškindami juostas), Kaune gaudydami UFO, kalbindama ir prisimindama mistiškus fotografus. Kaip įprasta, yra naujienos, fototechnikos testai, patarimai fotografuojantiems ir Photoshop'inantiems. Žurnalą jau rasite Prospekto fotografijos galerijoje (Gedimino pr. 43, Vilnius).


Turinys

6–7 Įžanga
8–9 Naujienos
10–12 Šimtas geriausių
Aistė Kisarauskaitė. Valstybė apdovanoja Nacionalinėmis premijomis, profesionalai dalijasi savo apdovanojimus. O kas pasidomės fotografijos mėgėjais, fanatikais, nepriklausančiais jokiai valstybės pripažintai gildijai?
13 Skaitmeninė fotografija. 2 dalis
Vidas Biveinis. Atrodo, kad Scottas Kelby, kurdamas šią knygą, apgalvojo kiekvieną smulkmeną ir pasistengė labai nuosekliai ir tiksliai viską išdėstyti. Ir antrojoje dalyje autoriaus humoras neišblėso – besimokydami kvatosite ne vieną kartą.
14–22 Vėtrės Antanavičiūtės fotografinės misterijos
Daugelyje mano fotografijų vyrauja dar neatėjusiojo motyvas, tarsi esančio gimimo pradžioje. Jei esi gimęs, atėjęs į realybę, tuomet turi ir vaizduoti realybę.
24–34 Tornadų medžiotojai
Justė Jonutytė. Tornadai paradoksalūs – nors griauna viską, kas pasitaiko kelyje, jų grožis išties stulbina. Fotografija šiuo atveju nepakeičiama – šių nepaprastų momentų vaizdai išlieka nuotraukose ir neleidžia pamiršti įspūdžių, kurie, pažvelgus į nuotraukas, atgyja ir nukelia tave atgal į tornado sūkurį.
36–39 Mauro Fiorese U.PHO.S. Menas vaizduoti mitą
Mindaugas Kavaliauskas. Mauro Fiorese mistika nėra abstrakti, o susieta su pseudokultu, gyvuojančiu jau gerą pusamžį.
40–45 Žmogus, kuris kūrė matydamas širdimi
Aistė Kisarauskaitė. Straipsnį ruošiau norėdama atiduoti duoklę neįtikėtinam fenomenui – aklam fotografui. Norėdama nors kažkiek suprasti, kas buvo Remis, susitikau su ne vienu žmogumi, laikiusiu jį draugu, savu, kolega, bendraminčiu, klausinėjau tiesiog pažinojusius.
46–51 Misija Madagaskare
Algiui Kriščiūnui teko nuostabi proga – sudalyvauti kaip fotožurnalistui socialinėje misijoje Madagaskare. Savo įspūdžius jis pasakoja mūsų žurnalo skaitytojams.
52–55 Pamėgtas „kalibras“: „Canon“ prieš „Sigma“
Mikas Binkis. Lyginam 50 mm „Canon“ ir „Sigma“ objektyvus.
56–60 „Canon EOS 50D“
Vidas Biveinis. Nors ir nelabai lengvas, „EOS 50D“ gatvėje nesukėlė problemų, buvo patikimas ir spartus – labai greitai sufokusuodavo pageidaujamą objektą.
62–64 Mokomės dirbti su failais
Saulius Pakrijauskas. Kol kas nebuvo detalesnio straipsnio apie tai, kaip fiziškai (o galbūt ir moraliai) „Aperture“ tvarko pačius nuotraukų failus.
66–69 Ryškinimas kavoje
Martynas Juras. Atsipalaiduokime, čia nereikia ypatingos precizijos, kaip kad gaminant normalius ryškalus, nenaudojame ir potašo. Viską matuosime šaukštais arba arbatiniais šaukšteliais.
70–73 Beribiai fotoarchyvai
Mikas Binkis. Praktiniai patarimai, kaip saugoti ir tvarkyti nuotraukas.
74–75 „Apsėstos“ nuotraukos
Saulius Pakrijauskas. Kaip sukurti plazminius vaiduoklius, liepsnojančius demonus ir kitus linksmus baisuoklius.
76–79 Mūsų komanda komentuoja
Komentuojame mistines fotobendruomenės nuotraukas.
80–89 Saulės pėdsakai
Martynas Juras. Šiame straipsnyje tikrinsime jūsų kantrybę – ar daug kas ryšis pusės metų ekspozicijai, fiksuodamas saulės judėjimą?
90–93 Pirkėjo gidas
94 Dvi medinės architektūros vaizdų kolekcijos
Mintys apie Andriaus Surgailio knygą „Medinis Kaunas“.

 
Kiti leidiniai