Atgal
VYZDYS foto video Nr. 3/4 2008


ISSN 1392-4613

www.vyzdys.com

Žurnalas ,,Vyzdys foto/video“. Nauji fotoaparatai ir istorijos

   Žurnalo ,,Vyzdys foto/video“ naujausiame numeryje talpinama reziume  apie didžiausią pasaulyje technikos parodą Photokina, įvykusią  Kelne.

 Tai fotoaparatai, minilaboratorijų įranga, kitos vaizdo technologijų naujovės.
   Photokinoje, suprantama, technikos buvo daug.Tačiau vieni iš ryškesnių gaminių skirti fotomėgėjams – tai sumažintų gabaritų veidrodiniai fotoaparatai.  Vienas iš tokių - Panasonic Lumix G1, kuris jau pasirodė ir Lietuvoje,   jo techninis aprašymas  pirmieji fotografavimo įspūdžiai.  Olympus  taip pat išleis mažų gabaritų veidrodinį jis dar neturi savo vardo, bet jau  aptariamas  bendrais bruožais. Esminių naujienų iš Olympus laukiame pasirodžius  kompaktiškesniam fotoaparatui, kurie naudos mažesnių gabaritų objektyvus ir tokią pat 4/3 matricą Tai bus galingesni fotoaparatai, užimantys terpę tarp kompaktinio ir tradicinio veidrodinio.

  Staitytojams pateikiamas dar vienas Olympus E sistemos  veidrodinis fotoaparatas  E-30. Tai  patobulintas variantas su šiek tiek greitesniu ryškumo nustatymu ir kitais patobulinimais, kuris pasirodys Lietuvoje kitų metų pradžioje.

     Po to kai pasirodė fotoaparatas Nikon D 700  prabėgo pusmetis.Jį išbandė profesionalūs fotografai, todėl galime pasakyti šį tą daugiau netik gamyklinę informaciją. Testas profesionalams. Čia pateikiamos  teiagiamos ir neigiamos šio fotoaparato savybės.

    Iš mėgėjiškų veidrodinių žurnale pristatomas Canon 1000D lyginamas su su kitais, esančiais rinkoje.
Žurnalo puslapiuose, kur talpinami prekių kainininkai galima rasti daug informacijos apie Olympus, Kodak, Fujifilm fotoaparatus, jų pagrindines savybes, kainas.

    Tačiau  pirkdami naują fotoaparatą netikėkite viskuo, ką jums sako pardavėjai. Straipsnyje apžvalgoje  Europos žurnalų asociacija EISA (Europos vaizdo ir garso asociacijos, renkančios geriausius metų gaminius) pateikia išsamią ataskaitą apie tai,  ką žurnalistai ir skaitytojai testų ir bandymų pagalba geriausiai įvertino.

  Naujai iškeptas rimtas fotografas įsigijęs veidrodinę kamerą isigeidžia dar vieno objektyvo.  apžvalgoje standartiniai  objektyvai išsamūs patarimai.Testuojamas  vienas iš zuminių TAMRON objektyvų – įvadas į optikos pasaulį. Yra ekskursų  ir į praeitį.Straipsnis apie Nikon fotoaparatų gamybos pradžią, kompanojos istoriją. Fokso Talboto eksperimentai datuoti 1844 m.

     Kūrybinės fotografijos puslapiuose pristatoma vokiečių-britų kilmės fotografė Julia Fullerton Batten. Europoje išsikovojusi aukštus reitingus  jaunosios kartos fotografė pateikia savo naujausius darbus ir išskirtinį interviu ,,Vyzdžiui“.Vienas iš Julios stiliaus ypatumų: ji maišo dirbtinį apšvietimą su naturaliu ir tokiu būdu išgauna kažką savito.

    Fotomenininkui Antanui Sutkui šie metai buvo intesyvios veiklos- personalinių parodų, susitikimų su žiūrovais metai.Tarsi dviejų kartų sąšauka surengta  A.Sutkaus ir jaunojo media menininko U. Gelgudos bendra paroda.Pažymėti fotomenininkų A. Kezio, M.Šileikaitės-Čičirkienės jubiliejai.

      Istorijos.  Paskatina svartymams apie Nemuno krašto praeitį ir perspektyvas. Tarpukario bajorų fotografijos nukelia į kilmingųjų luomo buitį, gyvenseną.

     Ir žinoma, neapseinama  be praktiškų patarimų, pamokymų fotomėgėjams.

 
Kiti leidiniai