Atgal
FOTO 7 (9)

Žurnalo FOTO 7 (9) numeris skirtas gamtos fotografijai jau prekyboje ir prenumeratorių pašto dėžutėse! Įsigyti galima ir Prospekto fotografijos galerijoje (Gedimino pr. 43, Vilnius).


Turinys

6-8 Įžanga
10-11 Naujienos
12-15 „Noorderlicht" - skvarbi saulės šviesa
Mindaugas Kavaliauskas. „Noorderlicht‘as" garsėja globaliais užmojais, gigantiškų mastelių parodomis, solidžiais katalogais, griežta fotografijų atranka ir autoritetų nepaisymu.

16-19 Gamtos fotograijos patarimai
Arvydas Maknys. Manyčiau, kuriantiems tiek peizažą, tiek makrofotograiją bendras patarimas būtų toks: jei kyla abejonė tuo, kas yra daroma (pvz.: daugiau ryškinti ar mažiau, didinti kontrastą ar ne, pridėti spalvingumo ar ne, nutrinti kokią šaką ar palikti), reikia tai daryti minimaliai arba visai nedaryt.

20-25 Peizažo fotograija - meditacijos menas
Flavijus Piliponis. Taigi peizažo fotografija iš pirmo žvilgsnio atrodo paprasta ir lengvai pasiekiama. Tik rezultatas dažniausiai net nepanašus į tą vaizdą, kurį matė mūsų akis, o ką jau ką kalbėti apie gilias vizualines ar estetines filosofines vertybes.

26-36 Mike Reyfman - Amerikos peizažo meistras
Justė Jonutytė. Nedaug pasaulio kraštovaizdžių galėtų lygintis su The Wave. Motina gamta šios vietos grožį sukūrė pati, belieka šį nepakartojamą reginį užfiksuoti. Tai tarp Jutos ir Arizonos valstijų susidarę labai vingiuoti smiltainiai, primenantys įvairiausias deformuotas figūras.

38-41 „Nikon D90" - ambicingiems fotomėgėjms
Leonardas Rimkus. „Nikon D90" pateks į fototechnikos istoriją dėl ne itin praktiškos, bet seniai vartotojų pageidautos ilmavimo funkcijos. Tačiau ir be jos tai puikus fotoaparatas fotomėgėjams.

42-49 Čepkelių raisto paslaptys
Darius Jurevičius pristato Lietuvos girių ir pelkių fotografą Eugenijų Drobelį.

50-53 Panoraminis „pinhole"
Gintas Kavoliūnas. Ši rubrika tradiciškai skiriama labiausiai užsispyrusiems entuziastams, kuriems visada niežti nagai pasigaminti kokį nors fotografuojantį aparatą.

54-57 Trikojai: be užuolankų
Vaidotas Aukštaitis. Vos atsiradus fotografijai, trikojai buvo neatsiejama fotoaparato dalis, nes tuo metu naudotos fotomedžiagos buvo mažai jautrios šviesai ir ekspozicijos laikas net gerai apšviestoje aplinkoje buvo skaičiuojamas minutėmis. Šiame numeryje pristatome išsamią trikojų apžvalgą.

58-60 „Samsung GX-20": egzotiškas brolis dvynys
Leonardas Rimkus. Apibendrindamas įspūdžius galiu pasakyti, kad, nepaisant nedidelės „Samsungo" patirties fotoaparatų gamyboje, GX-20 galima laikyti pakankamai rimta priemone patyrusiam fotomėgėjui.

62-66 Nuo palangės į debesis
Aistė Kisarauskaitė pristato vieną ryškiausių Lietuvos fotografijos meno kūrėjų - Algimantą Kunčių.

68-73 Dėmesio! Tuoj išskris... kauliukas!
Gintas Kavoliūnas. Suklusti turėtų ne tik keturkojai, bet ir jų augintiniaiaugintojai. Ar teko nors vienam iš jūsų girdėti apie Lietuvoje veikiančią gyvūnų fotostudiją?

74-78 Universalus monitorius fotografui: kaip neapsirikti?
Mikas Binkis. Ieškodamas tinkamo monitoriaus, aplankiau ne vieną parduotuvę, keliasdešimt interneto forumų ir apžvalgų svetainių, perskaičiau šimtus, o gal net tūkstančius vartotojų atsiliepimų.

80-85 Senieji Vidurinės Azijos miestai, Fanų kalnai ir jų krentantys akmenys
Sauliaus Pauliuko pasakojimas-dienoraštis.

88-89 „Aperture" trumpiniai
90-93 Mūsų komanda komentuoja
94-97 Dangiškieji migdolai, arba neįtikėtina istorija apie Agotą
Martynas Juras. Bandysiu atsekti istoriją. Taigi pradžių pradžia buvo maža bendrovė, įkurta 1967 m. Berlyne. Tada bendrovė gamino fotochemiją.

8-101 Pirkėjo gidas

 
Kiti leidiniai