Atgal
Vyzdys foto/video 2008/2Jau pasirodė žurnalo Vyzdys foto/video antras numerisŽurnalas ,,Vyzdys foto/video“ 2008/2

Žurnalo ,,Vyzdys foto/video“ 2- ajame numeryje publikuojama informacija apie fototechnikos naujienas, pasirodžiusias Lietuvos rinkoje per antrąjį pusmetį.

P a d ė t i s   r i n  k o j e
Viena iš ryškesnių – fotoaparatas Nikon D 700 skirtas profesionaliems  fotografams. Taip pat išnanalizuojamas   mūsų rinkoje ilgokai užsibuvęs Nikon D60, skirtas patyrusiems fotomėgėjams. P Testavimo metu atskleidžiamos  teigiamos ir neigiamos šio fotoaparato savybės.
Lyginamas su Sony Alfa 350,Pentax K200D, nagrinėjamas  šių fotoaparatų kokybės ir kainos santykis.
Fujifilm S100 FS pateikė patyrusiems fotomėgėjams skirtą pusiauprofesionalams   su geromis optinėmis savybėmis, galimybe vaizdą priartinti iki 14,3 karto. Taip pat pristatoma kompaktiška Finepix F100 fd, lengvai telpanti kišenėje ir galinti fotografuoti 12800 ISO jautrumu.
Olympus siūlo dar vieną E sistemos  veidrodinį fotoaparatą  E-520. Tai šiek tiek patobulintas pirmtako variantas su šiek tiek greitesniu ryškumo nustatymu ir kitais patobulinimais. Esminių naujienuį iš Olympus laukiame pasirodžius naujiems kompaktiškesnies fotoaparatams, kurie naudos mažesnių gabaritų objektyvus ir tokią pat keturių trečiųjų matricą Tai bus galingesni fotoaparatai , užimantys terpę tarp kompkatinio ir veidrodinio, bet apie tai kitame numeryje.
Kodak pristato naują elegantišką kompaktinį S8612 su 12  kartų pritraukiančiu objektyvu. Na , ir dar kitų fotorinkos naujovių.

A n a l i z ė
Tačiau  pirkdami naują fotoaparatą netikėkite viskuo, ką jums sako pardavėjai. Straipsnyje  ,,Noriu pirkti veikdrodinį- skaitmeninį Kokį? Kurį?“Rasite išsamių nenuglaistytų patarimų.
Metus kitus fotogrfavęs kompaktine kamera - ,,muilinuke“, mūsų žurnalo skaitytojas pagaliau nusprendžia įsigyti skiatmeninį veidrodinį fotoaparatą.Netrubka peabėdti  dienos mėnesiai kaip naujai iškeptas rimtas fotografas isigeidžia dar vieno objektyvo. Straipsnyje ,,2 objektyvas kokį rinktis?“ išsamūs patarimai – įvadas į mažai pažįstamą optoikos pasaulį.

P o r t f o l i o
Kūrybinės fotografijos puslapiuose pristatomas menininkas Algis Griškevičius. Algis mano, kad šiais laikais menininkui nesvarbu, kokią medžiagą rinktis informacijai perteikti.Drobė – gerai, metalas, medis , akmuo, fotopopierius. A.Griskevičius  jau daugelį metų reiskiasi kaip tapytojas, skulptorius, teatro dailininkas. Šį kartą pristatomas kaip fotografas, sfinksų, ,,Zodiako ženklų“ liūčių ir liūtaičių, moterų aštrių kaip peilis ir debesų gaudytojų interpretuotojas.

I s t o r i j o s
 Antanas Poška  įvairių jubiliejų pamionėjimuose atsispindėjo kaip keliautojo Mato Šalčiaus bendrakeleivis, žymaus kino ir teatro aktoriaus Juozo Kisieliaus uošvis. Išsamame straipsnyje ši asmenybė parodoma kaip žymus mokslininkas antropologas, aplankęs Indiją, Vidurinę Aziją,sukūręs svarių mokslo darbų, savo gyvenimo žingsnius fiksavęs ir  fotoaparatu.
Stanislavas F.Fleris gyvenęs ir dirbęs XIX –XX a. Sandūroje, platesniam skaitytojui žinomas kaip  Vilniaus pamoraminių vaizdų autorius, šalia daugybės portetų sukūręs ir dailininko – kompozitoriaus M.K. Čiurlionio įsimintiną atvaizdą. Senais Fleris nešiojo  pensne su juodu raišteliu, gyveno namuose su XIX. Aristokratiškumo dvasia: salone žalias piušas, juodas pianinas, daug paveikslų, trys foksterjerai ... ir Napoleono laikų husarų kardas...Pasakojimas mus nukelia šimtą metų atgal...
 
Kiti leidiniai