Atgal
FOTO Nr.2(4).

Jau pasirodė žurnalas FOTO Nr.2(4). Šis numeris skirtas ekstremaliai fotografijai, akiai nematomų įvykių fiksavimui. Tad kalbinami astrofografai, keliautojai, paslaptimis dalinasi eFoto bendruomenei jau žinomas fotomedžiotojas L. Liaukonis. Išbandomi Pentax K200D ir K20D fotoaparatai, mokoma naudotis blykste. 100p. apimties žurnale daug ir kitų straipsnių, spausdinamos įdomesnės eFoto bendruomenės nuotraukos.Turinys

5 - 8
Įžanga
7-13 Hiuston Fotofest 2008
Mindaugas Kavaliauskas. Lyginių metų kovo mėnesiais Hiustone užverda tikras fotografinis gyvenimas - šimtai fotografų, šio meno organizatorių, leidėjų, pirkėjų ir pardavėjų suplaukia į Hiustono Fotofest'ą, bienalę.
14 -15 Naujienos
17 - 20 Pokalbis su Vidmantu Balkūnu, fotografuojančiu urvuose
Išsinešiau iš urvo aparatą - o jis visai šlapias, tarsi apipiltas! Ir nieko.. Nors kai kas bijo net per lietų fotografuoti. Norint padaryti bent apygerius kadrus, reikia, kad urve fotoaparatas taptų tavo kūno dalimi, kad net negalvotum apie negalėjimą, nuovargį, nebijotum purvo ar sušlapt - yra tikslas ir darai.
21 -25 Gyvenimas tarp fotokadrų
Ekstremalus spaudos fotografo Vlado Ščiavinskas gyvenimas. „Matyt,senesnės kartos fotografai ir skiriasi tuo, kad, prieš eidami fotografuoti, galvoje sumodeliuoja visą situaciją".
26 -33 Objektyvu į begalybę
Merunas Deltuvas, Julius Tilvikas Kodėl žmonės fotografuoja dangų? Šis sunkus hobis reikalauja daug lėšų, kantrybės ir laiko.
36 -41 Į fotomedžioklę su šautuvu.
Kai atvykom pas Liną vėlyvą ketvirtadienio vakarą, šaudymo aikštelė jau buvo paruošta.Tylią naktį aiškiai girdėjosi, kaip šūvio metu susprogusio flakono dažų purslai šnypšdami pasklido erdvėje ir šleptelėjo vos keli metrai nuo mūsų, nors stovėjome gerokai atsitraukę.
41- 47 Kaip išsirinkti ir naudoti išorinę blykstę
Leonardas Rimkus pataria kaip rinktis blykstes ir kaip jomis naudotis.
48 -49 Šeši milijonai taškų - aukso vidurys
Dovydas Tarvydas Senas mitas teigia, jog kuo taškelių daugiau, tuo geresnė nuotraukų kokybė
49-53 Dviese po Indija - aš ir fotoaparatas
Aistė Kisarauskaitė. Daugybė žmonių, rikšų riksmai, pypsėjimas. Iš minaretų šaukiantys muedzinai. Grįžus į Lietuvą pirmiausia pajutau - mūsų gatvėse taip tylu
54 -61 Porinis sprintas
Leonardas Rimkus. Pentax K200D ir Pentax K 20D technologinis ir praktinis testas.
62 - 65 Spalvinės manipuliacijos
Saulius Pakrijauskas. Kaip iš nespalvotos nuotraukos padaryti splavotas.
66 - 67 Gaminame šviesą išorinei blykstei
Vidas Biveinis pataria kaip patiems galima pasigaminti „Softboks"ą.
67 -70 Monitoriaus kalibravimas
Vaidotas Aukštaitis pataria kaip suderinti kontrakstą, šviesumą bei atlikti spalvinio suderinimo testus.
71- 73 Kaip fotografuoti peizažą
Vidas Biveinis
73 - 76 Fotomeno studijos Wesminsteryje
Pakalbinome Mindaugą Komskį, studijuojantį Anglijoje. „Didelis privalumas, galimybė dalyvauti meninėje veikloje, važinėti į fotografijos renginius tiek visoje Anglijoje, tiek Europoje".
77 - 81 Mūsų komanda komentuoja
82 -88 FOTOS studijos pavasaris 2008
Organizuodamos fotosesija įsitraukiame ne tik pačios - dalyvauja ir mūsų asmeniniai daiktai, automobiliai, ne kartą buvo fotografuojama ir mūsų butuose, net Linos ir Oksanos šunys yra ne kartą nusifotografavę. Beje, šunys čia turi teisę ateiti į darbą kartu su šeimininkėmis - ar gali kitur pamatysite tokią laisvę tradicinėje įmonėje.
89 -94 Albumino atspaudas: amžiaus receptas
Martynas Juras Ši istorija nukels mus į praeitį ir primins mums pusantro amžiaus senumo įvykius - fotopopieriaus gamybos ištakas ir pirmųjų albumų atsiradimo ištakas.
95 - 99 Pirkėjo gidas
100 Pinhole paroda

Daugiau informacijos: http://www.efoto.lt/naujienos/zurnalas_foto_nr_2_4

 
Kiti leidiniai