Atgal
Vyzdys. foto/video

Paskutiniame žurnalo ,,Vyzdys foto/video“ numeryje  skaitytojai  kaip visuomet suras  fotografijos kūrybos atspindžių, informacijos apie naujausią  foto ir vaizdo techniką, istorijas apie fotografiją ...


Mobilieji  fototelefonai. Tarp jų Apple iphone, kurio  ekranas valdomas palietimu.

Fotografai  seniai laukė  pilnaformačio  skaitmeninio  Nikon. Ir štai  išsamiai pristatomas Nikon D3 ir jaunesnioji  sesė Nikon D300,

Konkuruojanti  firma Canon siūlo  naujajį EOS 1Ds Mark III  su galingu  21 mln vaizdo taškų jutikliu. Megapikselių lenktvynės tęsiasi.Iš naujos technikos  dar  akį džiugina Olympus E-3 su dideliu objektyvų rinkiniu ir blyksėmis.

Kaip ir kuo fotografavo Antrojo pasaulinio karo  ir pokario šnipai ? Akjaks, Minox ir kitos  miniatiūrinės  kameros byloja apie tai.

Julija Mišinaitė keketą menesių dalyvavusi taikdariškoje misijoje savo žvilgsniu  atlieka  Afganistano vaikų, eilinių valstiečių psichologinį pjūvį.

Tauragiškis Eugenijus Kavaliauskas dalijasi patirtimi  kaip nufotografuoti Tulžį (lot. Alcedo atthis) ir kitus paukščius.

Valentinas Juraitis  prieš dvidešimt ketverius metus sukūręs seriją  apie Magnitogorsko metalurgus, sugrįžta prie senos temos, pasakojimas apie Pietų Uralo žmones. Gamtos užterstumas, žmonių portretai mastabiškos gamybos fone.

Fotomenininke Ona Pajedaitė pateikia  per daugelį metų  sukurtą  Lietuvos rašytojų  portretų seriją. Tarp jų I.Simonaitytė, J.Mikelinskas, J. Marcinkevičius, A. Vaičiulaitis ir kiti.

Patyrę fotografai neapsieina be blykstės. Straipsnis ,,Elektros impulsas?“  Patarimai ir svarbūs dalykai, kuriuos būtina žinoti perkant blykstę.

Žurnalą galima prenumeruoti
www.vyzdys.com

 
Kiti leidiniai