Atgal
Marius Jovaiša. Neregėta Lietuva

Naują fotografijų albumą pristatantis Marius Jovaiša iš paukščio skrydžio kviečia pasidairyti po dar neregėtą Lietuvą. Albumą Neregėta Lietuva sudaro daugiau nei 250 labai kokybiškų didelio formato kraštovaizdžio fotografijų, jas papildo vietų ir objektų aprašymai, autoriaus komentarai


Patys gražiausi vaizdai buvo atrinkti iš beveik 20 tūkstančių kadrų. Tai analogų Lietuvoje neturintis fotografijų iš paukščio skrydžio albumas. Projekto autorius, verslininkas, keliautojas, dokumentinių filmų ir fotoalbumų autorius  Marius Jovaiša tiki, kad knyga turės didelės reikšmės Lietuvos įvaizdžio formavimui ir tautinio pasididžiavimo jausmo skatinimui. Pirmą knygos egzempliorių 2007 m. gruodžio 28 d. autorius įteikė Lietuvos Respublikos Prezidentui Valdui Adamkui.

Didžiuojuosi, kad gyvenu tokioje gražioje šalyje, ir norėčiau perduoti šį jausmą savo tautiečiams, svečiams ir visiems pasaulio žmonėms, kurie, pamatę šią knygą, galbūt nuspręs atvažiuoti ir Lietuvą pamatyti savo akimis”, – sako M. Jovaiša.

„Neregėta Lietuva“ – antras Mariaus Jovaišos fotografijų leidinys. 2006 metais jis išleido pasaulio „ramybės portretų“ albumą „Tranquilia. Ramybės šalis“. Apie idėją išleisti knygą, skirtą Lietuvai, M.Jovaiša pasakojo: „Mintyse gretindamas Lietuvos vaizdus su gražiausiomis pasaulio vietomis supratau, kad mūsų šalies kraštovaizdis toks pat įspūdingas, kaip ir egzotiškiausi žemės kampeliai“. 2007 metų pradžioje verslininkas ir keliautojas ryžosi apskristi Lietuvą ir įamžinti jos grožį.

„Neregėtos Lietuvos“ autorius naudojo aukščiausios kokybės fototechniką, rėmėsi vertingais aviacijos, geografijos, etnologijos, fotografijos ir menotyros ekspertų patarimais. Dėl to, pasak M. Jovaišos, knyga tapo vertinga daugeliu aspektų.

Nuotraukos buvo daromos aukščiausios skiriamosios gebos (39 mln. taškų) fotoaparatu „Hasselblad H3D-39”. Skrydžiams buvo naudojamos 6 skirtingos aerofotografijos priemonės (nuo motorinės skraidyklės iki malūnsparnio). Nuo projekto įgyvendinimo pradžios buvo padaryta 19 500 kadrų, nuskrista 7 500 kilometrų, ore praleistos 88 valandos. Visa tai buvo kruopščiai fiksuojama ir aprašoma. Dabar M. Jovaiša juokauja, kad „neliko nė vieno Lietuvos kampelio, kurio nerastum tarp daugybės skrydžių metu padarytų nuotraukų.“ Visų aukštos kokybės skaitmeninių vaizdų talpa – 7 terabaitai (toks informacijos kiekis užimtų apie 1750 DVD diskų).

Bendradarbiaujant su Andriumi Mamontovu, kartu su knyga pristatytas dainos „Marso Kanjonai“ video klipas, sukurtas iš skaitmeniniu būdu apdorotų judančių vaizdų. Pirmą kartą Lietuvos kino teartuose bus rodoma „Neregėtos Lietuvos“ reklama, įrašyta į tikrą kino juostą ir įgarsinta „Dolby Digital“ garsu.

Leidiniui sukurtame interneto puslapyje galima rasti ekrano užsklandų su įspūdingais Lietuvos vaizdais. Puslapio lankytojai galės reitinguoti, komentuoti albumo nuotraukas, dalyvauti akcijose ir laimėti „Neregėtos Lietuvos“ albumą.

Prekyboje jau pasirodė 4000 albumo „Neregėta Lietuva“ egzempliorių lietuvių kalba ir tiek pat išverstų į anglų kalbą.

http://www.neregetalietuva.lt/
 

 
Kiti leidiniai