Paulius Normantas. Išdžiūstantys šaltiniai

admin2/download.php?id=5759&FILE1_SAVE=file&table=am_files&path=%2Fhome%2Fvwww%2Fwww.photography.lt%2Fdata%2Ffiles%2Ffiles%2F

Paulius Normantas – fotografas, atradęs savo temą – mažųjų tautelių gyvenimą. Paroda parengta remiantis 1990 m. Vengrijoje  išleistu pirmuoju P. Normanto fotografijų albumu "Išdžiūstantys šaltiniai" (''Vanishing Sources"). Albumą sudaro devyni fotografijų ciklai, pasakojantys apie  chantų (1983), mordvių, udmurtų (1984),  lapių (1986), marių,  komių,  vepsų, vodų ir ižorų, livių (1987) gyvenimo kasdienybę, juos supančią aplinką. Parodoje eksponuojamos fotografijos iš Lietuvos fotomenininkų sąjungos fotografijų fondų. Autoriaus sukurtos ir atspausdintos iki 1986 m.


Gintautas Trimakas. Išėjimai

admin2/download.php?id=5752&FILE1_SAVE=file&table=am_files&path=%2Fhome%2Fvwww%2Fwww.photography.lt%2Fdata%2Ffiles%2Ffiles%2F

Gintauto Trimako kūryba iš Lietuvos fotografijos visumos išsiskiria meditatyvių būsenų atskleidimu, fenomenologine fotografijos suvokimo patirtimi, į kurią įeina menininko, kūrinio ir suvokėjo ryšiai bei suvokimo proceso tyrinėjimai.


 
Fotografijų paroda „Pabėgėliai. Balkanų kelionė“ UNESCO komisijos galerijoje

2017 gruodžio 18 d. (pirmadienį) 17.30 val. Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijoje įvyks Ivan Sanczewski (Ispanija) fotografijų parodos „Pabėgėliai. Balkanų kelionė“ atidarymas. Paroda veiks iki 2018 m. sausio 18 d. Kviečiame apsilankyti!
Ivan Sanczewski – foto reporteris ir fotografijos mokytojas, gyvenantis Barselonoje, Ispanijoje.
Pastaruoju metu fotografas skiria daug laiko socialiniams projektams. 

Prospekto galerijoje bus atidaryta Jonty Tacon ir Laurie Griffith paroda "BABOCHKA"

2017 m. gruodžio 19 d., 17.30 val. Lietuvos fotomenininkų sąjungos Prospekto fotografijos galerijoje (Gedimino per. 43, Vilnius) vyks fotomenininkų Jonty Tacon ir Laurie Griffith fotografijų parodos „Babochka” atidarymas. O gruodžio 20 d., 17.30 val. kviečiame į diskusiją, kurioje dalyvaus parodos autoriai fotografai Laurie Griffith ir Jonty Tacon, teatro režisierius Jonas Tertelis, dr. Leila Dawney.
„Babochka” (liet. „drugelis“) yra fotografinis tyrimas, kurio objektas – atokus ir palyginus mažai pažįstamas Lietuvos miestas Visaginas, sovietinės okupacijos metais specialiai įkurtas tuo metu galingiausios pasaulyje atominės elektrinės statytojams ir darbuotojams. Lietuvos ir Latvijos pasienyje esanti Ignalinos atominė elektrinė buvo ambicingas projektas, turėjęs užtikrinti solidžią ateitį Visagino gyventojams. Lietuvai siekiant įstoti į Europos Sąjungą Ignalinos elektrinės eksploatavimo nutraukimas tapo pagrindine sąlyga. Elektrinėje buvo naudojamos tokios pat reaktoriaus technologijos (RBMK-1500) kaip ir Černobylyje.


Roberto Gabrio fotografijų paroda Klaipėdos fotografijos galerijoje

Gruodžio 15 d., 17.30 val. Klaipėdos fotografijos galerijoje (KKKC parodų rūmuose, Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) atidaroma Roberto Gabrio fotografijų paroda „Klaipėda”. 
„Autorius fotografuoja vadovaudamasis savo intuicija, subjektyviomis jausenomis, tačiau improvizuoja gana atsargiai. Vienuose kadruose jis tartum išnyksta, tampa nematomas, visą savo dėmesį koncentruodamas į fiksuojamą objektą. Kituose – akivaizdus jo susidomėjimas detalėmis, nulemiančiomis šmaikštesnio pobūdžio sprendimus. R. Gabrio fiksuojamas kadras nėra gaudomas, jis išlaukiamas ir subrandinamas, tokiu būdu konstruojant itin glaudų jo ir miesto kūrybinio akto santykį.

 
Fotografijos laidojimas jūroje. Apmąstymai, išprovokuoti Akvilės Anglickaitės audiovizualinės instaliacijos „Vandenynas“

Jurij Dobriakov

2017-11-10

Neseniai vienoje meno, mokslo ir naujųjų technologijų (senoviškai būtų galima sakyti „naujųjų medijų“) konferencijoje girdėjau dalyvės iš Australijos vienam pranešėjų užduotą iš pirmo žvilgsnio paprastą, bet vis dar sunkiai atsakomą klausimą: ar galime užtikrintai sakyti, kad gyvename „poskaitmeniniame“ amžiuje (angl. postdigital age), jei, pavyzdžiui, daugelyje atokesnių vietovių toje pačioje Australijoje egzistuoja skaitmeninė atskirtis (angl. digital divide), nes gyventojai tiesiog neturi ir niekada neturėjo interneto prieigos ir kitų skaitmeninių „patogumų“?

 
Romualdas Rakauskas. Triveidė knyga


Vilnius, 2016
Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla

Puslapių skaičius: 282
Įrišimas: