Fotografijų konkursas-paroda DEBIUTASGruodžio 29 d. (ketvirtadienį) 17.30 val. „Prospekto“ fotografijos galerijoje (Gedimino pr. 43, Vilnius) atidaroma fotografijos konkurso paroda „Debiutas“.

Pirmą kartą tokia jaunųjų fotografų paroda buvo surengta 1976 metais. Joje ir vėlesnėse parodose savo darbus pirmąkart eksponavo ir dabar fotografijos pasaulyje vis dar besireiškiantys Romualdas Požerskis, Raimundas Paknys, Violeta Bubelyte, Algirdas Šeškus, Gintautas Trimakas, Vytautas Stanionis, Aleksandras Ostašenkovas ir kt. Iki 1988 metų buvo surengtos septynios jaunųjų fotografų parodos. Po pertraukos 2010 metais jos vėl pradėtos organizuoti kas dveji metai, renkant geriausių fotografijų autorius.

Šių metų parodos dalyviai bei konkurso laimėtojai: Valentyn Odnoviun (I vieta), Inga Navickaitė (II vieta), Guilherme Bergamini (III vieta), Lukas Šiupšinskas, Eglė Strackaitė-Kalendra, Domantas Pipas, Vidmantas Minkštimas, Eimis Šeršniovas, Aurelija Karaliūnaitė, Justas Gulbinovičius.


SetP Stanikas. URAGANAS THERESA


Gruodžio 1 d. (ketvirtadienį) 18.00 val., Prospekto fotografijos galerijoje (Gedimino pr. 43, Vilnius) atidaroma SetP Stanikas paroda URAGANAS THERESA. Atidarymo metu bus pristatytas parodos katalogas.

Paranku kalbėti apie Svajonės ir Pauliaus Stanikų „fotografijas“, įsprausti šių menininkų poros kūrybą būtent į „siaurą“ profesinį cechą, kadangi atsiradus „riboms“ lengviau įžiūrėti tuos aspektus, kurie kaip tik ir paradoksalizuoja, problematizuoja fotografijos sampratą. Paranku dar ir todėl, kad Stanikų kūryboje fotografija kaip priemonė, performatyvi medija, yra svarbi, gal net svarbiausia gija, jungianti skirtingus jų kūrybinės biografijos tarpsnius. Apskritai, Stanikai laikytini vienais tų menininkų, kurie išardė, rekonstravo, iš esmės transformavo fotografijos stereotipiją.


 
Gintauto Survilos kūrybos paroda „Pro“ KKKC Parodų rūmuose

Sausio 20 d., penktadienį, 17 val. KKKC Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) atidaroma Gintauto Survilos kūrybos paroda „Pro“.

Fotomenininkas, skulptorius, architektas Gintautas Survila Lietuvos meninės kūrybos kontekste yra savotiškas atsiskyrėlis. Jo nepamatysi besistumdančio oficiozinėje LR kultūros sistemoje dėl vietos po saule, dėl stipendijų ar projektų. Jį gali sutikti kur nors ant Olando Kepurės skardžio ar Kuršių nerijos pušynuose – kur daug tylos ir mažai žmonių triukšmo.

Ričardo Šileikos fotografijų paroda kino centre "Skalvija"

Ričardo Šileikos fotografijų paroda „Keturi laikai“ visą sausio mėnesį vyksta kino centro „Skalvija“ (A. Goštauto gatvė 2/15, Vilnius) galerijoje.
Pavadinimas „Keturi laikai“ asocijuojamas ne su metų laikais, bet su lietuvių kalbos veiksmažodžio laikais.

Lietuvių kalba skiria dabarties (esamąjį), ateities (būsimąjį) ir du praeities laikus (būtąjį kartinį ir būtąjį dažninį).

Panevėžio fotografijos galerija kviečia į fotografijų parodą „Prisiminimai apie ateitį“

2017-tieji metai Panevėžio Fotografijos galerijai yra jubiliejiniai, žymintys 25-erius gyvavimo metus. Tai pakankamai solidus laiko tarpas ir geras atskaitos taškas. Paroda „Prisiminimai apie ateitį“ – tai savitas panevėžiečių fotografų pasakojimas apie prisiminimuose ir fotografijose „gyvą“ praeitį, savo asmeninį santykį su dabartimi ir ateities vizija.

Paroda veiks iki 2017 m. sausio 29 d.

 
Anamorfiniai skaidrių žaidimai: katalogas


Aurelija Maknytė, Burning Slides, Vilnius: NoRoutineBooks, 2016

Natalija Arlauskaitė

Pristatydami Aurelijos Maknytės knygą „Burning Slides“ („Degančios skaidrės“) šių metų Nidos fotomenininkų simpoziume leidėjai Gytis Skudžinskas ir Vilma Samulionytė pasakė, kad nuo kitų „NeRutinos“ knygų ši skiriasi tuo, jog išleista kaip katalogas. Tokį knygos sprendimą ir jo įvardijimą galima laikyti metafora, o galima priimti rimtai – kaip skaitymo ir darbo su skaidrėmis nuorodą.

 
Žurnalas „Fotografija“ Nr. 1 (31) 2016


Leidinį galima įsigyti „Prospekto“ galerijoje


Sudarytojas: Tomas Pabedinskas
<