Kotryna Ūla Kiliulytė, Michail Mersinis. Sidarbe / Argento

admin2/download.php?id=5737&FILE1_SAVE=file&table=am_files&path=%2Fhome%2Fvwww%2Fwww.photography.lt%2Fdata%2Ffiles%2Ffiles%2F

2017 m. spalio 17 d., 17.30 val. Vilniaus fotografijos galerijoje (Stiklių g. 4 / Didžioji g. 19, Vilnius) atidaroma Kotrynos Ūlos Kiliulytės ir Michail Mersinis bendra paroda „Sidabre / Argento“. Atidaryme dalyvaus parodos autoriai.

Šios parodos idėja yra paremta akivaizdžiais teminiais persipynimais tarp naujausių Kotrynos ir Michail’o darbų. Abu ima šeimos fotografijų albumą kaip pradinį tašką ir kiekvienas su savo strategija tyrinėja skirtingas, bet susisiekiančias temas: praradimo, užmaršties, politikos, istorijos, pokyčių bei vilties. Abu menininkai žiūri į šeimos fotografijos žanrą per migranto prizmę – tiek Michail, tiek Kotryna persikėlė gyventi į Škotiją iš savo gimtosios Graikijos ar Lietuvos prieš daugiau nei 10 metų.


Šarūnas Bartas. Keletas iš jų

admin2/download.php?id=5736&FILE1_SAVE=file&table=am_files&path=%2Fhome%2Fvwww%2Fwww.photography.lt%2Fdata%2Ffiles%2Ffiles%2F

2017 m. spalio 12 d., 17.30 val. Lietuvos fotomenininkų sąjungos (LFS) Prospekto fotografijos galerijoje (Gedimino pr. 43, Vilnius) vyks režisieriaus Šarūno Barto fotografijų „Keletas iš jų / Few of Them“ parodos atidarymas. Atidaryme dalyvaus parodos kuratorė Sonia Voss.

Garsiosios Maskvos kino meno mokyklos VGIK auklėtinis Š. Bartas fotografija, kaip ir kino menu, pradėjo domėtis gana seniai. Jis taip pat ir pats filmuoja savo kūrinius. Stulbinamas požiūris į filmavimo planą ir apšvietimą atskleidžia dokumentinį grynumą ir iš didžiųjų meistrų paveldėtą vaizdo galią. Tyla ir gana reti dialogai, būdingi beveik visiems jo filmams, dar labiau sustiprinami vaizdu.


 
Romualdas Požerskis. Fotografijų paroda „Klaipėdos senamiestis 1976 – 1985“

Nuo rugsėjo 28 d. iki lapkričio 12 d. Klaipėdos fotografijos galerijoje (KKKC parodų rūmuose, Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) eksponuojama Romualdo Požerskio fotografijų paroda „Klaipėdos senamiestis 1976 – 1985”.

Spalio 27 d., 17.30 rengiamas kūrybinis vakaras – susitikimas su Romualdu Požerskiu. Jo metu autorius pristatys savo fotografijų ciklą „Lietuvos senamiesčiai 1974 – 1985“, plačiau papasakos apie to laikotarpio Klaipėdą, fotografo santykį su miestu.

Alvydas Šalkauskas - fotografijų paroda „Trio“

Stebėdamas fotomenininko Alvydo Šalkausko nuotraukas tampi ne tik žiūrovu, bet ir dalyviu. Būtent dalyviu, nes nuotraukos įtraukia į save bei palaiko stebėtojo dvasinę būseną, kad stovi priešais tuos dvarus, rūmus, vaikštai jų menėmis, esi buvęs tuose laukuose, pievose, pamiškėse, šalia mielų tėviškės sodybų. Tiesa, dar yra moterys mūzos. Bet kas be jų. Menininkas negali jų nepastebėti ir atveria moters pasaulį – sudėtingą, paslaptingą ir rimtą. Tad šioje parodoje tarsi susilieja trys Alvydo Šalkausko fotografuoti ciklai, iš ko išplaukia ir pavadinimas – „Trio“. Trys nesusipykusios erdvės vienoje parodoje, sutalpinančios viską, ką reikėjo parodyti. Meilės, gamtos ir grožio prisilietimas.

Jonas Mekas. „Frozen Frames“ („Sustingę kadrai“). Iš Arūno Kulikausko rinkinio

Niujorke gyvenančio avangardinio kino guru Jono Meko paprašytas reprodukuoti kadrus iš 16 mm filmo juostos, fotomenininkas Arūnas Kulikauskas apie 1992-uosius metus sukonstravo savadarbį aparatą ir pradėjo eksperimentuoti. Eksperimentų rezultatas buvo skaidrė, kurioje matosi ne vienas, bet keletas filmo kadrų. Norėjosi, kad būtų aišku, kad tai ne šiaip fotografija, o mažytis filmo fragmentas. Kadras apima visą filmo juostos plotį su perforacijos skylutėmis ir garso takelio žyme. Jonui rezultatai labai patiko ir jis paprašė padaryti seriją skaidrių iš jo filmų. Vaisingas bendradarbiavimas truko beveik dvidešimt metų.

2017 m. rugsėjo 16 d. 13 val. Kurtuvėnų svirno galerijoje atidaroma paroda „Sustingę kadrai“. Atspaudai, kuriuos matysite šioje parodoje, yra galutiniai bandymai (proofs) prieš spausdinant parodinius darbus. Todėl kai kurie atspaudai turi laboratorijos darbuotojo paliktus paskutinius pataisymus. Paroda veiks iki rugsėjo 30 d.

 
Kviečiame pateikti informaciją metraščio "Lietuvos fotografija" kronikai

Kaip ir kasmet, kviečiame LFS narius atsiųsti savo vykusių, vietinių ir tarptautinių, parodų sąrašus, išleistas knygas, dalyvavimą rezidencijose, laimėtus prizus bei konkursus  nuo 2016 m. liepos mėn. iki 2017 m. birželio mėn.
Sąraše būtina paminėti:
PARODA: Metai, mėnesis, parodos pavadinimas (jei grupinė paroda – dalyvavę autoriai), galerijos pavadinimas, miestas, šalis.
LEIDINYS: Autorius(iai), pavadinimas, miestas, leidykla, leidimo metai. 
REZIDENCIJA: rezidencijos laikotarpis, pavadinimas, miestas, šalis.

Informaciją prašome siųsti iki 2017 11 12 adresu lfms.metrastis@gmail.com.


 
Romualdas Rakauskas. Triveidė knyga


Vilnius, 2016
Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla

Puslapių skaičius: 282
Įrišimas: