ALGIMANTO KEZIO fotografijų paroda


2016 m. gegužės 12 – birželio 4 d. „Prospekto“ fotografijos galerijoje (Gedimino pr. 43, Vilnius) veiks Algimanto Kezio (1928–2015) fotografijų paroda.

Algimantas Kezys – viena iškiliausių asmenybių JAV išeivijoje. Filosofijos magistras, aktyvus išeivijos kultūrinio gyvenimo propaguotojas, fotomenininkas, leidėjas, lietuvių fotoarchyvo įkūrėjas, galerininkas – nepaprastai aktyvi, daugiaplanė, įdomi ir kūrybinga asmenybė.

Parodoje atsigręžiame į Algimanto Kezio kūrybos pradžią – darbus, sukurtus iki 1984 m. Jiems būdingas tvirtas grafinės darnos pradas – išraiškingas pasikartojančių elementų ritmas, harmoninga šviesos ir šešėlių pusiausvyra, paviršiaus faktūrų įvairovė.


Vytauto Daraškevičiaus fotografijų paroda „SAULĖS RATU“


2016 m. balandžio 13 d. (trečiadienį) 17.30 val. „Prospekto“ fotografijos galerijoje maloniai kviečiame į Vytauto Daraškevičiaus fotografijų parodos „SAULĖS RATU“ atidarymą, kurio metu dalyvaus apeiginio folkloro grupė „Kūlgrinda“. Jos dalyviai matomi daugelyje parodos nuotraukų.


APIE VYTAUTO DARAŠKEVIČIAUS PARODĄ „SAULĖS RATU“

Mūsų prigimtinėje kultūroje gamtos tvariniai ir reiškiniai suvokiami kaip savaiminės šventybės, per kurias į žmogų byloja dieviškosios galios, tad šventame laike (šventėje) ir šventoje vietoje (šventvietėje) jie reiškiasi kaip Dievų tarpininkai. Šventa žemė, šventa ugnis, šventa duona, šventi medžiai, žolynai, upės, ežerai, šaltiniai, akmenys, kalnai ir gyvūnai – prigimtinėje lietuvių religijoje suvokiami kaip šventybės įsikūnijimai, kaip tarpininkai tarp žmogaus ir dieviškų galių. Ypač jie paveikūs – šventame laike – šventėje. O šventas laikas mūsų prigimtinėje kultūroje yra matuojamas būtent Saulės ratu. Tad Saulės rato riedėjimas ir su tuo susiję gyvosios gamtos virsmai čia iškyla kaip šventybės smelkiamo pasaulio ir jame gyvenančio žmogaus kūno ir sielos ritmai.


 
PANEVĖŽIO FOTOGRAFIJOS GALERIJA kviečia į STASIO POVILAIČIO parodą

PANEVĖŽIO MIESTO FOTOGRAFIJOS GALERIJA maloniai kviečia į FOTOMENININKO STASIO POVILAIČIO fotografijų parodą „VIENA GALĄSTOJO DIENA".

Fotomenininkas Stasys Povilaitis daugelio fotografijos gerbėjų akyse geriausiai atpažįstamas kaip autorius, dažniausiai fotografuojantis arklius ir šioje srityje sukūręs ne vieną puikų meninių fotografijų ciklą, tapusį tiesiog jo kūrybos vizitine kortele. O juk per ilgus fotografavimo metus sukurta ne ką mažiau įspūdingų aktorių, poetų, kitų iškilių asmenybių ar tiesiog įtaigiai paveikių savo aplinkos žmonių portretų, kartais stebėtinai peraugančių jų tikroviškąją realybę ir suvešančių vaizduotės soduose visiškai naujais pavidalais, konceptualiai nusidriekiančiais per įvairių kultūrinių kontekstų — mitų, sapnų, meninės kūrybos ar socialinių santykių — lauką.

Trijų Vokietijos menininkų paroda Kaune

Thomas Witzke nuotr.

Gegužės 26 d.
, ketvirtadienį, 17:30 val. Kauno fotografijos galerijoje atidaroma Vokietijos menininkų Esther Hagenmaier, Karen Irmer ir Thomas Witzke paroda ‘Vizualus Laukas’ (ang. ‘Visual Field').

Praėjusią vasarą visi trys menininkai dalyvavo Kauno fotografijos galerijos Meno rezidencijos programoje, tad parodoje pristatomi dabai iš dalies bus susiję su vietos kontekstu. Esther Hagenmaier, Karen Irmer ir Thomas Witzke galynėjasi su fotografijos medija. Pagrindinė visų trijų autorių tema yra sisteminis fotografijos paribių tyrinėjimas. Nepaisant skirtingų nagrinėjimo būdų ir požiūrių – juos jungia pastangos išplėsti šią mediją iki naujos meninės ekspresijos.

Vilniuje - tarptautinio pinhole fotografijos projekto paroda

2016 m. gegužės 17 d. 18.00 val .  Vilniaus Užupio meno inkubatoriaus galerijoje „Kalnas“ bus atidaryta pirmoji tarptautinio pinhole fotografijos projekto “Žaidžiame klases” paroda. Tarptautinis projektas "Žaidžiame klases” pristato pinhole fotografiją ir planuoja apimti parodų ciklą Lietuvoje, Baltarusijoje ir kitose šalyse.

 
Naujuoju Lietuvos fotomenininkų sąjungos pirmininku tapo Gintaras Česonis

G. Česonis. A. Aleksandravičiaus nuotr.

Gegužės 9 d. Vilniaus rotušėje įvykusiame neeiliniame Fotomenininkų sąjungos suvažiavime buvo išrinktas naujasis sąjungos pirmininkas. Juo tapo fotomenininkas Gintaras Česonis. Suvažiavimo metu taip pat suformuota sąjungos valdyba.

Pirmuoju numatytu kandidatų išsikėlimo etapu, kuris baigėsi balandžio 26 dieną, niekas nepateikė paraiškos kandidatuoti į Lietuvos fotomenininkų sąjungos pirmininkus. Todėl sąjungos nariams buvo palikta galimybė iškelti save ar būti iškeltiems kitų suvažiavimo metu. Prasidėjus suvažiavimui paaiškėjo, kad į pirmininko postą kandidatuoja du sąjungos nariai – G.Česonis ir Saulius Paukštys.

 
Gintautas Trimakas. Fotografija

admin2/download.php?id=5392&FILE1_SAVE=file&table=am_files&path=%2Fhome%2Fvwww%2Fwww.photography.lt%2Fdata%2Ffiles%2Ffiles%2F

Sudarytojai<