SetP Stanikas. URAGANAS THERESA


Gruodžio 1 d. (ketvirtadienį) 18.00 val., Prospekto fotografijos galerijoje (Gedimino pr. 43, Vilnius) atidaroma SetP Stanikas paroda URAGANAS THERESA. Atidarymo metu bus pristatytas parodos katalogas.

Paranku kalbėti apie Svajonės ir Pauliaus Stanikų „fotografijas“, įsprausti šių menininkų poros kūrybą būtent į „siaurą“ profesinį cechą, kadangi atsiradus „riboms“ lengviau įžiūrėti tuos aspektus, kurie kaip tik ir paradoksalizuoja, problematizuoja fotografijos sampratą. Paranku dar ir todėl, kad Stanikų kūryboje fotografija kaip priemonė, performatyvi medija, yra svarbi, gal net svarbiausia gija, jungianti skirtingus jų kūrybinės biografijos tarpsnius. Apskritai, Stanikai laikytini vienais tų menininkų, kurie išardė, rekonstravo, iš esmės transformavo fotografijos stereotipiją.


Ramūnas Danisevičius. Gyva arabeska / Arabesque lifeLapkričio 30 d. (trečiadienį) 17.30 val., Vilniaus fotografijos galerijoje (Stiklių g. 4, Vilnius) atidaroma Ramūno Danisevičiaus paroda Gyva arabeska / Arabesque Life. 

Sustabdytose akimirkose pagauti didžiulio miesto, šalies ir kitos kultūros alsavimą – tai pagrindinis tikslas, kurio Kairo gatvėse siekė lietuvių fotografas Ramūnas Danisevičius. Kartais tas akimirkas jis sustabdydavo pats, kartais jos pačios jį užklupdavo. Tad ir ši paroda – tokio pokalbio ištrauka, pačių įvairiausių gyvenimo aspektų, momentų, sričių mozaika. Teisingiau – arabeska. 
Boriso Taskovo fotografijų parodos „Kampung Jerai“ atidarymas

Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerija (Šv. Jono g. 11, Vilnius) kviečia į bulgarų fotografo ir kino režisieriaus Boriso Konstantinovo Taskovo fotografijų parodos „Kampung Jerai“ atidarymą, kuris įvyks š. m. gruodžio 7 d. (trečiadienį) 17.30 val.

Ši paroda – tai trečiasis menininko, nuo 2005 m. gyvenančio Vilniuje, tęstinis fotografijų projektas, gimęs 2014-2015 metais, aplankius Džahajų gentį Malaizijos džiunglėse. Toli nuo turistinių maršrutų įsikūrę aborigenai, patiriantys nuolatinį valdžios spaudimą perimti „pažangią“ gyvenseną, integruotis į rinkos ekonomiką, tapti politiškai kontroliuojamais ir asimiliuotais, spinduliuoja neaprėpiamą meilės, nuoširdumo ir tikėjimo savimi energiją.

Jaunųjų fotografų projekto „Vėjai 2016“ baigiamoji paroda Panevėžyje

Panevėžio miesto fotografijos galerija 2016 m. gruodžio 7 d. 17.00 val. kviečia į jaunųjų fotografų projekto „Vėjai 2016“ baigiamąją parodą.

Vėjas dažniausiai siejasi su jaunatviškumu, nepastovumu ir nerimtumu, o Lietuvos kultūroje minimas jau nebe pirmą kartą. Projektą „Vėjai 2016“ – jaunųjų fotografų edukacines kūrybines dirbtuves ir baigiamąją parodą – rėmė Panevėžio miesto savivaldybė. Jauniems kūrėjams tai buvo puiki galimybė ne tik parodyti savo supratimą, požiūrį į aplinką, bet ir susipažinti su fotografais, atsižvelgiant į jų patarimus – tobulėti.

Nacionaliniame muziejuje - Raimondo Paknio fotografijų paroda

Lietuvos nacionalinis muziejus (Arsenalo g. 1, Vilnius) gruodžio 8 d., ketvirtadienį, 17.30 val. kviečia į Raimondo Paknio fotografijų parodos "Išlikęs laikas. LDK mūrų istorijos" atidarymą.

Paroda veiks 2016 m. gruodžio 8 d. - 2017 m. sausio 9 d.

 
Paskelbti pretendentai į Nacionalines kultūros ir meno premijas


Kultūros ministerija praneša, jog Nacionalinių kultūros ir meno premijų komisija atrinko dvylika pretendentų svarbiausiai šalies kultūros premijai gauti. Šešis šių metų laureatus komisija paskelbs gruodžio 14 dieną. Tarp pretendentų - Lietuvos fotomenininkų sąjungos nariai Svajonė ir Paulius Stanikai bei Gintautas Trimakas.

 
Lietuvos fotografija: vakar ir šiandien 2016 (1)


Leidinį galima įsigyti „Prospekto“ galerijoje

Vilnius, 2016
Leidėjas