Algimantas Aleksandravičius. Lietuva – praskleidus debesų apklotą



Vasario 1 d. (trečiadienį) nuo 17.00 iki 19.00 val. „Prospekto“ fotografijos galerijoje (Gedimino pr. 43, Vilnius) atidaroma Lietuvos nacionalinės  kultūros ir meno premijos laureato Algimanto Aleksandravičiaus fotografijų paroda „Lietuva – praskleidus debesų apklotą“. Dalyvaus autorius.
Algimantas Aleksandravičius yra vienas žinomiausių Lietuvos portretistų, bet šioje parodoje eksponuojamos išraiškingos Lietuvos peizažo fotografijos, nukeliančios žiūrovą toli nuo sostinės į Žemaitiją, Aukštaitiją, Dzūkiją ir Suvalkiją. Visos jos publikuotos keturiose autoriaus knygose apie šiuos regionus. 2013-aisiais buvo pristatytas pirmasis tomas – „Žemaitėjė – mona meilė“. Antras „Aukštaitėj – aukšts dongs ė čysts vondva“ bei trečias „Dzūkija – išskaicyta iš Dzievulio drabnų raštų...“ tomai ant knygynų prekystalių atsidūrė 2014 ir 2015 metais. Pernai gruodį, prieš pat Kalėdas, A. Aleksandravičius su knyga „Sūduva – Terra Sudorum – šviesos išpasakota“ pasiekė tarpinį kūrybinio sumanymo finišą. 


Fotografijų konkursas-paroda DEBIUTAS



Gruodžio 29 d. (ketvirtadienį) 17.30 val. „Prospekto“ fotografijos galerijoje (Gedimino pr. 43, Vilnius) atidaroma fotografijos konkurso paroda „Debiutas“.

Pirmą kartą tokia jaunųjų fotografų paroda buvo surengta 1976 metais. Joje ir vėlesnėse parodose savo darbus pirmąkart eksponavo ir dabar fotografijos pasaulyje vis dar besireiškiantys Romualdas Požerskis, Raimundas Paknys, Violeta Bubelyte, Algirdas Šeškus, Gintautas Trimakas, Vytautas Stanionis, Aleksandras Ostašenkovas ir kt. Iki 1988 metų buvo surengtos septynios jaunųjų fotografų parodos. Po pertraukos 2010 metais jos vėl pradėtos organizuoti kas dveji metai, renkant geriausių fotografijų autorius.

Šių metų parodos dalyviai bei konkurso laimėtojai: Valentyn Odnoviun (I vieta), Inga Navickaitė (II vieta), Guilherme Bergamini (III vieta), Lukas Šiupšinskas, Eglė Strackaitė-Kalendra, Domantas Pipas, Vidmantas Minkštimas, Eimis Šeršniovas, Aurelija Karaliūnaitė, Justas Gulbinovičius.


 
Susitikimas su Stasiu Eidrigevičiumi: knygos pristatymas ir parodos atidarymas

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka (Gedimino pr. 51, Vilnius) kviečia į Stasio Eidrigevičiaus piešinių ir koliažų parodos „Šaknys ir šakos“ atidarymą nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje.
Renginys vyks vasario 21 d. 17 val. Parodų salėje (III a.).
Po atidarymo kviečiame į susitikimą su S. Eidrigevičiumi, čia bus pristatyta jo knyga „Giedanti gaidžio galva“, pretenduojanti į „Metų knygos“ titulą.
Susitikimas prasidės 18 val. Konferencijų salėje (V a.).

Lietuvos fotomenininkų sąjunga 18–oji tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje

Vasario 23-26 dienomis Litexpo parodų rūmuose vyks gausia renginių programa pasižyminti 18–oji tarptautinė Vilniaus knygų mugė. Jau kelintus metus iš eilės mugėje dalyvaujančios ir leidinius pristatančios Lietuvos fotomenininkų sąjungos stendas (5.A15) – vienintelis visoje mugėje skirtas fotografijos menui. 

Besidomintieji fotografija šiais metais turės galimybę ne tik įsigyti naujų leidinių, bet ir susitikti su jų autoriais – Romualdu Požerskiu ir Algimantu Maldučiu. Vasario 25 d., 14 val. vyks susitikimas su Romualdu Požerskiu, dar šiemet išleidusiu naują albumą „Atlaidai“. Vasario 25 d., 16 val. besidomintieji 9-ojo dešimtmečio fotografija kviečiami į susitikimą su Algimantu Maldučiu, pristatančiu savo naują retrospektyvinį fotografijų albumą „Ne sezono metas“.

Alvydo Šalkausko fotografijų paroda Šiauliuose

2017 m. vasario 24 d. 18 val. Šiauliuose, „Laiptų galerijoje“ atidaroma Alvydo Šalkausko fotografijų paroda „Naturamix“. Alvydas Šalkauskas – šiaulietis menininkas, nuo 1986 m. pristatantis savo grafikos ir odos plastikos darbus, o nuo 2006 m. parodose dalyvauja su fotografijos darbais. Šio fotomenininko kūrybinis kelias – tai įvairiausi ieškojimai ir atradimai, tačiau kritikai jį laiko tradiciniu fotografu, palydinčiu ateinančias ir praeinančias madas, bet kartu kuriančiu šiuolaikiškai, dinamiškai, pozityviai, priimančiu visus šio laikmečio iššūkius. Paroda veiks iki kovo 15 d.

 
Fotomenininkas Algimantas Aleksandravičius. Išpažinti Šviesą, arba Pasakojimai apie Namus


Ketveri metai, keturi regionai, keturi didelės apimties fotografijų albumai – toks yra pastarųjų metų fotomenininko, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Algimanto Aleksandravičiaus gyvenimo ir kūrybos ritmas. 2013 metais išleidęs knygą skirtą Žemaitijai, į XXI amžiaus Lietuvos portreto paieškas menininkas pasinėrė stačia galvą. Po metų sekė albumas apie Aukštaitiją, dar po metų – apie Dzūkiją, o 2016 pabaigoje pasirodė ir knyga „Sūduva – terra Sudorum – šviesos išpasakota“.

„Išpažinti Šviesą“ – taip vadinasi viena pastarojo albumo fotografijų. Tačiau besiklausant A. Aleksandravičiaus pasakojimo tampa akivaizdu, kad šie žodžiai – tai ir jo paties mąstymas, požiūris į kūrybą bei Namus.

 
Žurnalas „Fotografija“ Nr. 2 (32) 2016


Leidinį galima įsigyti „Prospekto“ galerijoje