Hennric Jokeit fotografijų paroda “Negative vision / Negatyvo vizija”

admin2/download.php?id=5406&FILE1_SAVE=file&table=am_files&path=%2Fhome%2Fvwww%2Fwww.photography.lt%2Fdata%2Ffiles%2Ffiles%2F

2016 m. birželio 7 d. (antradienį) 17.30 val. „Prospekto“ fotografijos galerijoje maloniai kviečiame į Hennric Jokeit fotografijų parodos „“Negative vision / Negatyvo vizija” atidarymą. Renginyje dalyvaus Agnė Narušytė, Tomas Pabedinskas ir pats autorius Hennric Jokeit.

“Mes galime galvoti apie negatyvą nematydami jo.”
Hennric Jokeit


ALGIMANTO KEZIO fotografijų paroda


2016 m. gegužės 12 – birželio 4 d. „Prospekto“ fotografijos galerijoje (Gedimino pr. 43, Vilnius) veiks Algimanto Kezio (1928–2015) fotografijų paroda.

Algimantas Kezys – viena iškiliausių asmenybių JAV išeivijoje. Filosofijos magistras, aktyvus išeivijos kultūrinio gyvenimo propaguotojas, fotomenininkas, leidėjas, lietuvių fotoarchyvo įkūrėjas, galerininkas – nepaprastai aktyvi, daugiaplanė, įdomi ir kūrybinga asmenybė.

Parodoje atsigręžiame į Algimanto Kezio kūrybos pradžią – darbus, sukurtus iki 1984 m. Jiems būdingas tvirtas grafinės darnos pradas – išraiškingas pasikartojančių elementų ritmas, harmoninga šviesos ir šešėlių pusiausvyra, paviršiaus faktūrų įvairovė.


 
Romualdo Požerskio fotografijų paroda „Route66“

Birželio 29 d., 18 val., Žemaitkiemio dvare (Kauno rajonas, Babtų seniūnija, Žemaitkiemio 10) vyks Romualdo Požerskio fotografijų parodos Route66 atidarymas (autostrados 122 kilometre nuo Vilniaus ir 188 nuo Klaipėdos yra ženklai, vedantys į dvarą). Parodoje bus eksponuojama penkiolika didelio formato, spalvotų fotografijų, kuriose autorius įamžino garsiojo greitkelio, jungiančio JAV Rytų ir Vakarų pakrantes, vaizdus. Šias fotografijas R. Požerskis sukūrė 2011 m., tris savaites keliaudamas po JAV Vakarų valstijas ir aplankydamas Nevadoje, Juodojo kalno dykumoje vykstantį festivalį Degantis žmogus.

Parodos „Mano kiemas ‘16” atidarymas Kauno fotografijos galerijoje

Nuo birželio 28 d. Kauno fotografijos galerijoje pradeda veikti Donato Stankevičiaus kuruota paroda „Mano kiemas ‘16”. Tai jau antroji paroda projekto, kuris startavo pernai ir turėjo didelį pasisekimą. Parodą ir ją lydintį renginį pernai pavasarį aplankė rekordinis skaičius lankytojų. Ši paroda drauge apjungia saviraiškai analoginę fotografiją pasirinkusius asmenis. Kaip ir praeitais metais, šiemet išvysime keleto žmonių darbus, kuriems fotografija dažnai nėra pagrindinis užsiėmimas, bet jų gyvenime užima svarbią vietą.

Vorkuta – fotomenininko Raimondo Puišio akimis

Vorkuta... Stebinanti kontrastais – namais vaiduokliais, sovietinės imperijos reliktais, palydovinio ryšio antenomis virš elnių augintojų jurtų. Stingdanti, bet kartu ir šilta... Be politikos, be perdėto pakilumo ar noro pažeminti. Su ironiška, liūdna, natūraliai žmogiška kasdienybe, apsupta nuostabaus gamtos grožio, dažniausiai skendinti sniege, bet gyva...

Taip Amžinojo įšalo žemę savo naujajame fotografijų albume „Vorkuta – 67-oji paralelė“ pristato daugiau nei trisdešimt metų gamtą, kalnus, žmones, nepagražintą jų gyvenimą fiksuojantis kaunietis verslininkas, keliautojas ir fotomenininkas Raimondas PUIŠYS. Į susitikimą su autoriumi ir albumo pristatymą maloniai kviečiame birželio 21 d. 17 val. Lietuvos sporto muziejuje, Kaune (Muziejaus g. 9).

 
Fotografijų konkursas „Debiutas 2016“


Lietuvos fotomenininkų sąjunga skelbia kūrinių atranką fotografijų konkursui „Debiutas ‘16“. Konkurse kviečiame dalyvauti Lietuvos autorius gyvenančius šalyje ir užsienyje. 

Kviečiame pateikti nuo 3 iki 15 nespalvotų ar spalvotų fotografijų, sukurtų ne anksčiau kaip 2012 m. (pageidautinas ciklas arba serija). Temas galima rinktis laisvai. Fotografijų serijos turi būti nerodytos parodose ir nepublikuotos (pavienės fotografijos gali būti rodytos grupinėse parodose ar publikuotos).

 
Gintautas Trimakas. Fotografija

admin2/download.php?id=5392&FILE1_SAVE=file&table=am_files&path=%2Fhome%2Fvwww%2Fwww.photography.lt%2Fdata%2Ffiles%2Ffiles%2F

Sudarytojai<